11. 11. 2017

1. LM: Těsná prohra v Pardubicích

Naše rezerva si další výhru nepřipsala, když těsně prohrála na palubovce pardubické Synthesie.

Svěřenci Davida Klapetka odjeli bez Mirka Kvapila a začátek zápasu jim příliš nevyšel, neboť po dvou minutách prohrávali 2:10. Pak ale zabrali a po vyrovnaném dalším průběhu si dokonce do šatny nesli dvoubodové vedení. To se v průběhu třetího dějství vyšplhalo až na 6 bodů, ale před poslední čtvrtinou bylo srovnáno.

V ní sice až na úvodní minuty vedli domácí basketbalisté, ale minutu před koncem byl po trojce Jonáše Kavana stav 69:68 pro Pardubice. V závěru po taktických faulech na obou stranách ale domácí výhru uhájili a Opava odjela s prázdnou.

Double-double za 13 bodů a 10 doskoků si připsal Jakub Slavík, dalšími opavskými "premianty" byli Lukáš Bukovjan (17 bodů, 5 doskoků, 4 asistence, val. 19) a Kryštof Vlček (11 bodů, 4 asistence, 4 zisky, 8 získ. faulů, val. 19). Za zmínku stojí i 11 bodů mladého Šimona Kurečky.

Synthesia Pardubice - BK Opava B 72:70 (20:19 35:37 50:49)
Body: Nalevanko 22, Brožek a Němec 10, Tkadlec 9, Formánek 7, Petric a Suchánek 5, Potoček a Večeřa 2 - Bukovjan 17, Slavík 13, Šimon Kurečka a Vlček 11, Jonáš Kavan 10, Štěpánek 4, Černý a Martikán 2; dvojky: 39/16 - 39/17; trojky: 21/9 - 21/7; TH: 21/13 - 21/15; chyby: 22 - 20; doskoky: 49 - 31; rozhodčí: Znamínko, Kovář

Na závěr první poloviny základní části bude hrát naše rezerva doma s vedoucím celkem skupiny Východ. Tím jsou Královští Sokoli z Hradce Králové. Utkání se bude hrát v opavské hale na Žižkově ulici v neděli 19.11.2017 od tradičních 15:00 hod.