02. 10. 2022

1. liga 3/23: Rezerva přejela Pardubice

Naše rezerva se rozjíždí a po Prostějovu hladce zdolala i Pardubice

Hosté se drželi jen v první čtvrtině, kterou naši přesto vyhráli o 10 bodů. Opavská převaha trvala i nadále, její vedení se vyšplhalo postupně až na 26 bodů, ovšem Pardubice v závěrečných minutách finišovaly a stáhly nakonec stav až na konečných 67:60.

V opavském dresu střelecky vládl Honza Mička s 22 body a 7 doskoky, ovšem také s 9 ztrátami (val. 12). Nejužitečnějším hráčem tak byl Petr Lazecký (12 bodů, 7 doskoků, val. 18), ještě o jeden doskok více a 7 bodů měl na kontě Eduard Myšák (val. 16).

BK Opava B - BK Vividbooks Pardubice 67:60 (18:8 33:19 54:28)
Body Opavy: Mička Jan 22, Lazecký Petr 12, Kurečka Šimon 9, Myšák Eduard 7, Henzl Jáchym 5, Kurečka Matouš 4, Robenek Adam 4, Janoš Dominik 2, Maschke Filip 2; nejvíce bodů Pardubic: Novák Jakub 16, Dvořák Tomáš 12, Mikuláš Adam 11; trojky: 33/7 - 24/7; dvojky: 31/16 - 39/13; TH: 25/14 - 20/13; chyby: 23 - 27; doskoky: 50 - 45

V příštím kole jede naše béčko 7.10.2022 do Zlína, doma se opět představí v pátek 14.10.2022, kdy bude hostit celek Basketbal Olomouc.