07. 02. 2020

1.LM: Opava v Praze bez šance

Zahájení skupiny o 7. - 12. místo se naší rezervě na palubovce lídra skupiny, tedy béčka USK, vůbec nepovedlo.

David Klapetek měl k dispozici pouze 8 hráčů, z nichž Jan Kubica zasáhl do prvoligových bojů teprve dvakrát a trio pendlů mělo v nohách čtyři zápasy v pěti dnech.

O všem v podstatě rozhodl úvod zápasu, v němž rezerva USK za čtyři minuty vedla 18:0. Až potom se trefil Jakub Slavík. Hosté pak srovnali hru, ale béčko USK od poloviny druhé čtvrtiny postupně navyšovalo vedení až na konečný rozdíl 37 bodů.

Lídrem Opavy byl Lukáš Bukovjan, kterému jeden doskok a jedna asistence chyběly k triple-double. Prosazoval se také Jirka Štěpánek (19 bodů, 8 doskoků). Oba také strávili na palubovce celých 40 minut. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl domácí Daniel Vlk (val. 30)

USK Praha B - BK Opava B 96:59 (34:17 53:29 77:43)
Body: Vlk Dalibor 30, Vyroubal Marek 16, Bátovský Marcel 13, Fuxa František 7, Macháč Petr 7, Dáňa Matěj 6, Kocáb Kristián 6, Švec Ondřej 6, Jović Dorde 5 - Štěpánek Jiří 19, Bukovjan Lukáš 18, Slavík Jakub 10, Gebauer Dominik 8, Blaštík Jan 2, Černý Kamil 2; trojky: 35/13 - 22/6; dvojky: 38/24 - 41/17; TH: 15/9 - 9/7; chyby: 13 - 17; doskoky: 49 - 32; rozhodčí: Peterková, Bohata

Lépe se vedlo celku Basket Opava 2010, který v týdnu posílili bratři Ihringové, kteří se do rodného města vrátili ze Zlína. S Petrem Valečkem na trenérské židli vyhráli domácí nad Basketem Košíře, který měl v sestavě m.j. Jana Kratochvíla, 93:88, když v poslední čtvrtině, vyjma jednoho bodu, skórovali pouze Viktor Cvek a Michal Čarnecký. "Viki" zaznamenal celkem 31 bodů a 12 doskoků (val. 39), "Čarda" 21 bodů a 11 asistencí (val. 34).

Rezervě patří ve skupině D 4. místo, Basket Opava 2010 je v osmičlenné skupině play-out šestý, ale odpoutal se posledním Košířím již o dva body.

Béčko BK Opava pojede za týden opět do Prahy k zápasu se Sokolem Pražským, Basket Opava 2010 čeká také cesta do hlavního města, když soupeřem mu bude Sokol Vyšehrad.