17. 01. 2020

1.LM: Rezerva bodovala proti Brnu

Opavsko-brněnský "dvojzápas" načala naše rezerva s celkem SA Komfort úspěšně

Opavsko-brněnský "dvojzápas" načala naše rezerva s celkem SA Komfort úspěšně.

Začátek utkání zvládli naši basketbalisté velmi dobře, po necelých 5 minutách byl stav 10:2 a po první části vedli o 12 bodů. Po pauze se ale rozstřílel veterán Roman Zachrla a druhá čtvrtina už byla vyrovnaná.

Rozhodující krok k výhře udělala naše rezerva ve třetí části, kdy se náskok vyšplhal až na 24 bodů a všechno se zdálo jasné. Když se po trojce Kuby Slavíka a dvojce Mikuláše Pavlíka objevil na ukazateli stav 89:62, dostala se Opava dokonce do "virtuálního vedení" ve vzájemných zápasech (v Brně prohrála o 24 bodů).

V koncovce zápasu dal ale David Klapetek příležitost hráčům z lavičky, čehož Brno využilo. Posledních 150 vteřin Opava ztratila 0:13 a místo rýsující se stovky na brněnském kontě to nakonec, vzhledem k průběhu celého utkání, bylo celkem hubené vítězství.

K tradičním oporám, tedy trojici Bukovjan, Slavík a Štěpánek, se tentokrát přidal Kryštof Vlček, který se s ratingem 31 stal nejužitečnějším hráčem zápasu. Double-double tentokrát na opavské straně nepadl, i když Lukáši Bukovjanovi k tomu chyběly 2 asistence. U hostů se to podařilo Zdeňkovi Šebelovi (16 bodů, 13 doskoků).

BK Opava B - SA Komfort Brno 94:85 (25:13 49:36 75:54)
Body: Slavík Jakub 25, Vlček Kryštof 19, Bukovjan Lukáš 18, Štěpánek Jiří 13, Lazecký Petr 7, Pavlík Mikuláš 6, Janoš Dominik 3, Týn Ondřej 3 - Zachrla Roman 20, Šebela Zdeněk 16, Rygl Vítězslav 13, Müller Martin 8, Musil Jonáš 6, Souček Marek 6, Strašák Jan 5, Šmíd Michal 4, Šulc Michal 4, Kubín Jaroslav 3; trojky: 34/10 - 23/9; dvojky: 43/23 - 52/25; TH: 28/18 - 11/8; chyby: 15 - 23; doskoky: 37 - 58; rozhodčí: Kubiš, Petrák; diváků: 43

Výhrou si naše rezerva udržela naději na postup do elitní nadstavbové skupiny. V příštím kole ale pojede na horkou zlínskou palubovku a základní část zakončí v pátek 31.1.2020 opavským derby s Basket Opava 2010.