01. 03. 2020

1.LM: Rezerva nevyhrála ani ve 4. zápase

Po A-týmu USK Praha se v Opavě představilo i "soví" béčko. Rezerva ale nevyhrála ani ve 4. zápase nadstavby.

Volno tentokrát dostal Jakub Slavík a začátek zápasu byl optimistický. Rezerva nejenže držela se soupeřem krok, ale vypracovala si i mírný náskok. O ten ale ve druhém dějství přišla a hosté přebrali otěže utkání do svých rukou.

Ve druhém poločase si mladé "Sovy" udržovaly stálý náskok 5 - 10 bodů, který v závěru ještě zvýraznily. Opavská rezerva tak na svoji první nadstavbovou výhru stále čeká.

Nejlepším hráčem byl Lukáš Bukovjan, který odehrál skoro 39 minut, během nichž zaznamenal 19 bodů, 8 asistencí, 6 doskoků a 6 získaných faulů (val. 18). Jediný doskok chyběl Jirkovi Štěpánkovi, aby dosáhl na double-double, z 11 zisků Opavy jich hned 6 šlo na konto Kryštofa Vlčka.

BK Opava B - USK Praha B 54:69 (19:14 30:35 43:50)
Body: Bukovjan Lukáš 19, Štěpánek Jiří 14, Pavlík Mikuláš 8, Vlček Kryštof 7, Klapetek René 2, Týn Ondřej 2, Žídek Dalibor 2 - Vlk Dalibor 16, Vyroubal Marek 10, Bátovský Marcel 9, Jović Dorde 8, Kocáb Kristián 6, Švec Ondřej 6, Fuxa František 5, Vrábel Matyáš 4, Macháč Petr 3, Sertič Filip 2; trojky: 26/3 - 24/5; dvojky: 45/19 - 48/24; TH: 13/7 - 13/6; chyby: 16 - 17; doskoky: 39 - 55; rozhodčí: Kapaňa, Novák; diváků: 29

Další pokus o první výhru v nadstavbě 1. ligy bude mít naše béčko v pátek 6.3.2020, kdy bude od 16:30 hod. hostit Sokol Pražský

Basket Opava 2010 prohrál ve skupině o udržení v Liberci s Ydeou Kondor 104:122 (Viktor Cvek 36 bodů, 10 doskoků, 10 získ. faulů, val. 46, Jirka Dihel 32 bodů) a je s 28 body v osmičlenné tabulce na 6. místě. V příštím kole jede do Prahy k důležitému zápasu s posledním celkem tabulky, kterým je Basket Košíře.