08. 11. 2019

1.LM: Rezerva nezvládla závěr

Proti favorizovanému Zlínu měla rezerva šanci na výhru, ale ta jí utekla v poslední čtvrtině.

Zlín přijel jen se sedmi hráči a když v průběhu první čtvrtiny odstoupil Jakub Hanuš, měl trenér Kotala k dispozici jen 6 basketbalistů. Hanuše ale bohužel napodobil Jakub Slavík, který nedohrál první poločas.

Celkově se hrál basketbal nepříliš vysoké úrovně. V první čtvrtce byl na obou stranách zvlhlý střelecký prach (např. Opava měla dvojky 14/4). Ve druhé čtvrtině se domácí dostali do hry a několikrát vedli o 10 bodů. Když ve 22. minutě po trojce Jirky Štěpánka vedli Klapetkovi svěřenci dokonce 45:33, vypadalo to velmi nadějně.

Zlín ale po dalších 6 minutách dostal vedení na svoji stranu a od poloviny posledního dějství držel otěže zápasu ve svých rukou. Opava v samém závěru snížila na dva body a po zisku Dominika Janoše měla poslední střelu, ale zázrak se nekonal, i když pokusu Lukáše Bukovjana mnoho nechybělo.

V opavském dresu střelecky zářil Jirka Štěpánek (23 bodů, 12 doskoků, val. 21), nejužitečnějším hráčem domácích byl ale Lukáš Bukovjan (17 bodů, 10 asisetncí, 8 doskoků, 7 získ. faulů, val. 23). Nejvyšší rating měl zlínský Tomáš Vošlajer (16 bodů, 18 doskoků, val. 36).

BK Opava B - SKB Zlín 73:75 (17:15 38:33 54:52)
Body: Štěpánek Jiří 23, Bukovjan Lukáš 17, Týn Ondřej 9, Neugebauer Jan 8, Janoš Dominik 7, Blaštík Jan 4, Slavík Jakub 3, Žídek Dalibor 2 - Kereselidze Zurab 21, Vošlajer Tomáš 16, Krutílek Jan 14, Vaňák Martin 12, Ihring Dominik 6, Ihring Michal 6; dvojky: 45/18 - 42/21; trojky: 27/10 - 29/7; TH: 11/7 - 18/12; chyby: 22 - 16; doskoky: 46 - 43; rozhodčí: Kapaňa, Kubiš; diváků: 89

V příštím kole dojde k očekávanému opavskému derby mezi Basketem Opava 2010 a BK Opava B. To je na programu v pátek 15.11.2019 od 19:00 hod.

Opava 2010 hrála v 8. kole na palubovce Basketbalu Olomouc. V oslabené sestavě (m.j. bez Jirky Dihela a Viktora Cveka) prohráli opavští basketbalisté vysoko 63:92.