01. 11. 2019

1.LM: Rezerva podlehla v Brně

Naše béčko zajíždělo do Brna, ale v zápase s SA Komfort na výhru nedosáhlo

Naše béčko zajíždělo do Brna, ale v zápase s SA Komfort na výhru nedosáhlo.

Davidu Klapetkovi chyběli Lukáš Bukovjan a Kryštof Vlček a jeho svěřenci nezačali dobře. Sice na počátku vedli, ale pak ovládli hru domácí a dostali se do dvouciferného vedení. Druhá čtvrtka byla přesně opačná. Hosté začali stahovat a do šaten nakonec šli se čtyřbodovým vedením.

Na konci poločasu se zranil Jiří Voznička, ale do bojů přece jen ještě zasáhl. Bohužel ale druhá půle byla zcela v rukou Brna, ti si vzali vedení zpět a pod taktovkou jejich nejlepšího hráče Romana Zachrly dovedli zápas bezpečně do vítězného konce.

V opavském dresu byl nejlepším hráčem Jakub Slavík, který si připsal double double za 20 bodů a 10 doskoků (val. 29). Zdatně mu sekundoval Jirka Štěpánek, dobře zahrál také Mikuláš Pavlík.

SA Komfort Brno - BK Opava B 95:71 (30:18 44:48 68:58)
Body: Zachrla Roman 24, Rotrekl Jan 13, Müller Martin 10, Šmíd Michal 10, Vyroubal Martin 9, Kozina Jan 8, Šimeček Ondřej 8, Kubín Jaroslav 7, Strašák Jan 4, Pavličík Ivo 2 - Slavík Jakub 20, Štěpánek Jiří (trojky 6/3) 19, Pavlík Mikuláš 13, Týn Ondřej 8, Neugebauer Jan 4, Blaštík Jan 2, Voznička Jiří 2, Žídek Dalibor 2, Janoš Dominik 1; dvojky: 49/30 - 48/18; trojky: 27/8 - 19/6; TH: 16/11 22/17; chyby: 24 - 19; doskoky: 50 - 34; rozhodčí: Hruša, Dombrovský

Rezerva se přes porážku udržela na 3. místě tabulky skupiny Východ. V dalším kole bude v pátek 8.11.2019 od 19:00 hod. hostit celek SKB Zlín s exopavskými basketbalisty Michalem a Dominikem Ihringovými a Petrem Dokoupilem v kádru.

Basket Opava 2010 zvítězil doma nad Novým Jičínem 84:78 (Viktor Cvek 27 bodů, 14 doskoků, 10 získaných faulů, val. 43) a opustil poslední místo tabulky, kam poslal právě Nový Jičín. V dalším kole pojede Opava 2010 na palubovku celku Basketbal Olomouc, který ještě v této sezóně neprohrál.