11. 01. 2020

1.LM: Rezerva přehrála Prostějov

První výhru v roce 2020 získalo naše béčko v přeloženém zápase 6. kola s prostějovským týmem BCM Orli.

Utkání začali lépe hosté, kteří vyhráli úvodní čtyřminutovku 7:0, ale pak domácí zabrali a za další 2 minuty vedli 9:7, když se činil zvláště Lukáš Bukovjan. Druhou čtvrtinu již Opava ovládla a do šaten šla s náskokem 9 bodů.

Ve třetím hracím období ale pohoda nevydržela a když šli na počátku posledního dějství hosté dokonce do vedení, bylo vše otevřené. Poslední pětiminutovka ale patřila našim basketbalistům, kteří se tak mohli radovat z výhry.

Double-double si tentokrát připsali Jirka Štěpánek (16 bodů, 17 doskoků) a Kuba Slavík (15 bodů a 10 doskoků), nejlepším hráčem zápasu byl ale Lukáš Bukovjan, který zapsal 21 bodů, 6 doskoků, 8 asistencí a 10 získaných faulů (val. 27). Střílel celkem 15 trestných hodů a také všech 15 proměnil!

BK Opava B - BCM Orli Prostějov 85:79 (18:17 46:37 60:58)
Body: Bukovjan Lukáš 21, Štěpánek Jiří 16, Slavík Jakub 15, Vlček Kryštof 13, Týn Ondřej 9, Pavlík Mikuláš 5, Janoš Dominik 4, Voznička Jiří 2 - Vašát Viktor 15, Klepač Adam 14, Michalčík Matěj 12, Uličný Ondřej 10, Klepač Erik 9, Goga Adam 8, Havel Radim 4, Prokop Ondřej 3, Nosek Jakub 2, Váňa František 2; trojky: 27/8 - 27/8; dvojky: 35/15 - 52/21; TH: 43/31 - 20/13; chyby: 17 - 31; doskoky: 57 - 39; rozhodčí: Zatloukal, Novák; diváků: 40

Rezerva se bodově dotáhla na Prostějov a Pardubice a patří jí 5. příčka tabulky skupiny Východ. V příštím kole bude hrát opět doma, tentokrát s brněnským celkem SA Komfort. Zápas je na programu v pátek 17.1.2020 se začátkem v 19:00 hod.

Basket Opava 2010 prohrál doma se Snakes Ostrava vysoko 48:77 a je stále poslední v tabulce. V příštím kole pojede k důležitému zápasu do Nového Jičína, který je v tabulce o pouhý bod před ním.