04. 10. 2019

1.LM: Rezerva prohrála i doma

Po neúspěchu v Olomouci si naše béčko připsalo i domácí porážku se Snakes Ostrava.

Domácí přitom začali dobře a až na samotný úvod celou první čtvrtinu vedli. O všem se v podstatě rozhodlo ve druhém dějství, které Opava prohrála o 14 bodů, když Ostrava zarazila hřebík do opavské rakve jedenáctibodovou šňůrou během dvou minut.

Ve třetí čtvrtině se sice dostali naši basketbalisté na rozdíl jediného bodu, ale pak opět ovládli hru hosté. Opavští se sice nevzdali, ale srovnat se jim v poslední čtvrtině již nepodařilo.

Double double si připsali Jakub Slavík (15 bodů a 15 doskoků) a Jirka Štěpánek (10 bodů a 14 doskoků), jediný doskok k témuž chyběl Kryštofu Vlčkovi. Nejlepším střelcem byl Lukáš Bukovjan, který se jako jediný opavský hráč trefil i z perimetru. Trojková úspěšnost Opavy byla totiž jen osmiprocentní (25/2), navíc jsme zahodili i 17 šestek (34/17).

BK Opava B - Snakes Ostrava 73:77 (17:13 31:41 54:65)
Body: Bukovjan Lukáš 26, Vlček Kryštof 17, Slavík Jakub 12, Štěpánek Jiří 10, Voznička Jiří 4, Janoš Dominik 2, Týn Ondřej 2 - Stehlík Jan 27, Snopek Matěj 13, Kurečka Matouš 8, Bednář Jaroslav 7, Jakel David 7, Lukáč Dominik 7, Žák Dominik 4, Brůna Matouš 2, Škvára Petr 2; dvojky: 54/25 - 41/19; trojky: 25/2 - 31/8; TH: 34/17 - 23/15; chyby: 23 - 29; doskoky: 60(!) - 45; rozhodčí: Kapaňa, Novák; diváků: 65

Ani druhý opavský tým v 1. lize neuspěl. Opava 2010 prohrála v Prostějově po vyrovnaném průběhu 92:97 (Jiří Dihel 30 bodů a 13 doskoků).

Ve čtvrtém kole bude naše rezerva hrát doma s jedním z favoritů naší skupiny Východ, kterým je BC Vysočina. Zápas se hraje v neděli 13.10.2019 od 18:00 hod.

Basket Opava 2010 bude v pátek 11.10.2019 hostit ve Víceúčelové hale od 20:00 hod. celek SA Komfort Brno. Brno.