05. 02. 2020

1.LM: Rezerva v nadstavbě ve skupině D

Základní část 1. ligy skončila a začne nadstavba. Naše rezerva bude hrát ve skupině o 7. - 12. místo

Základní část 1. ligy skončila a začne nadstavba. Naše rezerva bude hrát ve skupině o 7. - 12. místo.

Opavské béčko bojovalo až do konce o účast v elitní nadstavbové skupině C, ale porážka v derby s týmem Basket Opava 2010 jej poslala do "střední" skupiny. Ani výhra by mu ale nepomohla, protože BCM Prostějov v neděli vyhrál v Ostravě na palubovce Snakes a obsadil ve skupině "Východ" třetí pozici o dva body před Opavou.

Rezerva se, při započítávání všech dosavadních výsledků, utká dvoukolově s týmy ze skupiny "Západ". Již tento pátek ji čeká výjezd do Prahy, kde se střetne se zatím vedoucím týmem skupiny D, kterým je rezerva USK. O týden později ji čeká opět cesta do hlavního města k zápasu se Sokolem Pražským.  

První polovinu nadstavby pak zakončí doma utkáním se Slavojem Litoměřice. Tento zápas je na programu v pátek 21.2.2020. Pak budou následovat odvety. Celé rozlosování a tabulku skupiny D naleznete zde. První dva týmy z nadstavbové skupiny D postoupí do play-off, které má již teď jisté šestice v elitní skupině C.

Celek Basket Opava 2010 bude hrát o záchranu ve skupině play-out. Zde se utká s týmy Ydea Kondor Liberec, Lokomotiva Plzeň, Sokol Vyšehrad a Basket Košíře. Poslední celek přímo sestoupí, předposlední pak bude hrát baráž s vítězi skupin 2.ligy. Rozpis a tabulka zde.

Věřme, že i v příští sezóně budou na programu opavská derby.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.