18. 10. 2019

1.LM: Rezerva veze výhru z Pardubic

V 5. kole se naší rezervě dařilo v Pardubicích, kde si připsala třetí letošní výhru.

Většinu první čtvrtiny sice vedli domácí, ale po trojkách Jirky Štěpánka a Mikuláše Pavlíka se Opava dostala do vedení, které už z rukou nepustila. Od třetí čtvrtiny si naši většinou udržovali dvouciferný náskok, který v koncovce dokonce narostl až na 16 bodů a suverénně dokráčeli k vítězství.

Na dobrý výkon proti maďarskému Körmendu navázali pendlující hráči z áčka. Jirka Štěpánek nasázel Pardubicím 25 bodů, Kuba Slavík o bod méně, ovšem přidal 11 doskoků (val. 29). Jediný bod chyběl Lukáši Bukovjanovi k ojedinělému výsledku, když kromě 9 bodů zaznamenal 10 doskoků, 10 asistencí a 10 získaných faulů. 16 bodů a 8 doskoků si připsal kapitán Mikuláš Pavlík.

BK Pardubice - BK Opava B 75:88 (24:28 44:51 61:73)
Body: Čejka Jakub 15, Svoboda Michal 11, Tkadlec Tomáš 11, Baťa Kryštof 10, Petric Alessandro 7, Svojanovský Michal 7, Brožek Lukáš 6, Výcha Ondřej 6, Hřebík Lukáš 2 - Štěpánek Jiří 25, Slavík Jakub 24, Pavlík Mikuláš 16, Bukovjan Lukáš 9, Janoš Dominik 5, Vlček Kryštof 4, Týn Ondřej 3, Voznička Jiří 2; dvojky: 48/22 - 44/22; trojky: 30/7 - 27/8; TH: 19/10 - 29/20; chyby: 25 - 16; doskoky: 43 - 54; rozhodčí: Šafařík, Svoboda

Rezervu čeká v pátek předehrávka 15. kola v Prostějově s BCM (změna pořadatelství), v 7. kole pak zajíždí na palubovku celku SA Komfort Brno. Doma se představí až 8.11.2019, kdy do Opavy přijede jeden z favoritů naší skupiny SKB Zlín, v jehož sestavě působí bratři Dominik a Michal Ihringové.

Opava 2010, která prohrála bez Jirky Dihela ve Zlíně vysoko 66:107, pojede v 6. kole na palubovku Snakes Ostrava.