30. 11. 2019

1.LM: Rezerva zaskočila Olomouc

V 11. prvoligovém kole hostila naše rezerva favorizovaný Basketbal Olomouc a vedla si více než dobře.

Celý zápas měl vyrovnaný průběh, do největšího trháku se Opava dostala ve třetí čtvrtině - 57:51. Rychle ale o náskok přišla po devítibodové šňůře hostů. Utkání přešlo do dramatické koncovky, kterou rozhodl trojkou Lukáš Bukovjan. Tou poslal Opavu půl minuty před koncem do tříbodového vedení a olomoučtí basketbalisté již odpověď nenašli.

Nejlepším hráčem zápasu byl Lukáš Bukovjan (23 bodů, 11 doskoků, 10 získaných faulů, val. 37), nejvíce mu sekundovali Kuba Slavík (17 bodů, 7 doskoků, val. 21) a Jirka Štěpánek.

BK Opava B - Basketbal Olomouc 74:71 (18:18 40:40 59:60)
Body Opavy: Bukovjan 23, Štěpánek 19, Slavík 17, Týn 5, Janoš a Pavlík 4, Lazecký 2; nejvíce bodů Olomouce: Štěpán 21, Dedek 13, Sehnal 12, Šmerda 10; dvojky: 43/17 - 48/24; trojky: 21/8 - 26/6; TH: 19/16 - 9/5; chyby: 16 - 18; doskoky: 37 - 47; rozhodčí: Kubiš, Nehoda; diváků: 35

V dalším kole zajíždí rezerva do Ostravy na palubovku Snakes, doma se představí až v roce 2020, kdy bude 3.1.2020 hostit tým BK Pardubice.

Opava 2010 prohrála bez Jirky Dihela v Pardubicích 66:79 (Viktor Cvek 16 bodů a 11 doskoků), zůstává poslední a v příštím kole ji čeká vedoucí tým soutěže SKB Zlín.