28. 09. 2018

1.LM: Střelecké manévry pro Olomouc

V dalším prvoligovém zápase podlehla naše rezerva doma Basketbalu Olomouc Michala Pekárka.

Oba týmy nastoupily v plných sestavách, tedy i se všemi "extraligovými" pendly. Střelecké manévry 1. čtvrtiny skončily nakonec nerozhodně, když za domácí se nejvíce trefovali Bukovjan se Slavíkem, střelecký prapor hostů drželi hlavně Sehnal se Šmerdou.

Druhá čtvrtina začala sérií faulů a po nesportovní chybě Jančíka se Opava dostala do sedmibodového vedení. To ale mělo jepičí život a brzy bylo srovnáno. Že útoky převažovaly nad obranami je jasné i z poločasového skóre - 51:53.

Vyrovnaný průběh měla i třetí čtvrtina, i když v jednu chvíli narostlo vedení Olomouce až na 8 bodů. Trojka v pátek střelecky disponovaného Dalibora Žídka stanovila skóre na 80:82. Bohužel pro naše barvy vyšla první pětiminutovka posledního dějství lépe hostům. Ti ji vyhráli 12:4 a dvouciferný olomoucký náskok byl na světě. Ten v závěru po trojce Jurky narostl až na bodů 15 a bylo rozhodnuto.

Střelcem zápasu byl s 35 body Marek Sehnal (val. 34), 20 bodů a 13 doskoků (val. 29) přidal Eugeniu Scripcaru. Lídrem Opavy byl s 23 body a 7 doskoky Jakub Slavík (val. 27), ke Kryštofu Vlčkovi a Lukáši Bukovjanovi se tentokrát přidali také Dalibor Žídek s Danielem Kopfem.

BK Opava - Basketbal Olomouc 99:108 (27:27 51:53 80:82)
Body: Slavík Jakub 23, Bukovjan Lukáš 21, Žídek Dalibor 14, Vlček Kryštof 11, Kopf Daniel 10, Štěpánek Jiří 6, Neugebauer Jan 4, Pavlík Mikuláš 4, Janoš Dominik 3, Lazecký Petr 3 - Sehnal Marek 35, Scripcaru Eugeniu 20, Jurka Radek 19, Šmerda Vít 16, Dedek Jiří 13, Jančík Vojtěch 5; dvojky: 46/26 - 47/33; trojky: 22/9 - 31/9; TH: 28/20 - 24/15; chyby: 25 - 28; doskoky: 36 - 43; rozhodčí: Kapaňa, Hecl; diváků: 66

V dalším kole pojede naše rezerva na palubovku druhého olomouckého celku UP, doma se opět představí 12.10.2018, kdy bude hostit celek SKB Zlín, za nějž hrají nejen bratři Ihringové, ale také Petr "Doky" Dokoupil.