15. 11. 2019

1.LM: V derby vyhrálo mládí nad zkušeností

Výborná návštěva, dramatický průběh, změny skóre a nakonec výhra BK Opava B. Takové bylo první opavské derby.

Oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách a od počátku bylo jasné, že to bude velká bitva. Lépe sice začali domácí, tedy BK Opava 2010, ale pak, i díky úspěšným trojkám, ovládla hru opavská rezerva. Ta měla v tomto období trojky 11/6. zatímco Opava 2010 9/0.

Ve druhé čtvrtině ale domácí začali přitápět pod kotlem, dvanáctibodovou šňůrou otočili stav a do šaten si nesli jednobodový náskok. Rezerva si sice vedení ve třetí čtvrtině vzala zpět, ale domácí si další šňůrou 12 bodů vypracovali náskok +8. Ten jim ale do konce čtvrtiny nevydržel a v té poslední se tak začínalo nanovo.

V posledním dějství začala lépe Opava 2010, ale rezerva její náskok stáhla a po slepených trojkách Štěpánka a Bukovjana vedla 81:80. Pak přišel jeden z rozhodujících momentů. Viktor Cvek fauloval pod soupeřovým košem a ještě dostal technickou chybu za protesty a musel nuceně střídat.

Rezerva jeho výpadek potrestala hned 6 body (3 TH a trojka) a vedla 87:80. Za další 3 minuty to ale bylo 88:87 pro Opavu 2010, aby během půlminuty vedla opět rezerva o 5 bodů. Minutu před koncem vedli Klapetkovi svěřenci o 10 bodů a vše se zdálo být rozhodnuté. Bratři Jirka a Robert Dihelové ale stáhli na rozdíl pouhých dvou bodů, ale hráči BK Opava B si už výhru vzít nenechali.

Viktor Cvek si připsal triple double za 19 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí, double double pak Jirka Dihel (30 bodů a 11 doskoků) který byl s koeficientem 41 nejužitečnějším hráčem zápasu.

V dresu Opavy B si double double zapsali Jirka Štěpánek za 27 bodů a 11 doskoků a také Kuba Slavík (26 bodů, 10 doskoků). Jediná asistence chyběla k double double Lukáši Bukovjanovi, 12 doskoky se na výhře podílel Mikuláš Pavlík.

Basket Opava 2010 - BK Opava B 99:102 (23:31 50:49 70:70)
Body: Dihel Jiří 30, Cvek Viktor 19, Kurečka Šimon 16, Kukla Ondřej 13, Dihel Robert 9, Filip Radovan 6, Matějka Robin 2, Moninec Michal 2, Šotlík David 2 - Štěpánek Jiří 27, Slavík Jakub 26, Bukovjan Lukáš 21, Týn Ondřej 10, Pavlík Mikuláš 7, Neugebauer Jan 5, Janoš Dominik 4, Černý Kamil 2; dvojky: 55/32 - 43/18; trojky: 29/3 - 40/15; TH: 29/26 - 31/21; chyby: 24 - 24; doskoky: 55 - 51; rozhodčí: Zatloukal, Holubek; diváků: 210

V dalším kole pojede opavská rezerva do Nového Jičína, Basket Opava 2010 bude hostit celek BC Vysočina.