01. 10. 2019

1.LM: Z Olomouce se stovkou

Úterní odložený zápas 2. kola skupiny Východ naše rezerva nezvládla.

Přitom tomu zpočátku nic nenasvědčovalo. Opavští začali dobře a po trojce Kuby Slavíka vyhráli první čtvrtinu. V té druhé sice dominovali domácí, jejichž náskok vystoupal až na 14 bodů, ale po přestávce začali naši stav stahovat a v 26. minutě ztráceli jen čtyři body.

V závěru třetího dějství si ale domácí vzali dvojciferné vedení zpět a v poslední čtvrtině svůj náskok zvýraznili. Opava pak již stav jen kosmeticky upravila, ale stovce neunikla.

Nejlepším hráčem Opavy byl Lukáš Bukovjan, který si připsal double double za 22 bodů a 11 asistencí (val. 25), 23 bodů s trojkovou bilancí 5/4 zaznamenal Kuba Slavík. Slabinou byla tentokrát lavička, která přispěla pouhými 3 body oproti 29 lavičky Olomouce.

Basketbal Olomouc - BK Opava B 103:87 (22:24 51:39 76:63)
Body: Jurka Radek 23, Hlobil Jan 20, Šmerda Vít 17, Sehnal Marek 11, Dedek Jiří 6, Hromada Branislav 6, Kincel Samuel 6, Tůma Filip 6, Tomeš Šimon 5, Jančík Vojtěch 3 - Slavík Jakub 23, Bukovjan Lukáš 22, Štěpánek Jiří 15, Pavlík Mikuláš 12, Vlček Kryštof 12, Janoš Dominik 2, Týn Ondřej 1; dvojky: 47/29 - 46/24; trojky: 35/13 - 24/9; TH: 11/6 - 20/12; chyby: 18 - 16; doskoky: 51 - 32; rozhodčí: Nejezchleb, Holubek

Druhý opavský zástupce v 1. lize mužů Basket Opava 2010 si po vysoké porážce v 1. kole v Jihlavě připsal první prvoligovou výhru, když v pátek doma porazil celek BK Pardubice 79:75. 31 bodů zaznamenal v tomto zápase Jirka Dihel, 14 bodů a 14 doskoků pak Viktor Cvek.

Program opavské rezervy pokračuje třetím kolem, v němž přivítá v pátek 4.10.2019 od 19:00 hod. celek Snakes Ostrava, Basket Opava 2010 zajíždí do Prostějova.