27. 04. 2019

20 let Jakuba Slavíka

V pondělí oslaví 20 let svého života opavský basketbalista Jakub Slavík.

V pondělí oslaví 20 let svého života opavský basketbalista Jakub Slavík. Narodil se 29. dubna 1999 v Ostravě, kde také začal s basketbalem v klubu Snakes Ostrava, působil i v BCM Ostrava. Jeho prvními trenéry byli Petr Hála, Dušan Hrdlička a Jiří Trnka, později jej vedli také Michal Černík a Patrik Smažák. Na všechny trenéry vzpomíná rád, nejvíce asi na Dušana Hrdličku a Jiřího Trnku.

Do Opavy přestoupil v sezóně 2017/18 a v prvním roce svého působení hrál hlavně za opavskou rezervu, když  ještě hostoval ve Snakes Ostrava. Přesto v lednu 2018 nasázel mistrovskému Nymburku 15 bodů a postupně se prosazoval v A-týmu stále více. V letošní sezóně odehrál zatím za první tým 30 ligových zápasů, když na palubovce strávil v průměru 11.3 minuty. 

Neztratil se ani v zápasech Ligy mistrů, kde jako mladý basketbalista svými výkony zaujal natolik, že mu webová stránka Basketball Champions League dokonce věnovala samostatný článek.

Byl také jednoznačným lídrem naší rezery v prvoligových bojích, když v 18 zápasech měl průměr 21.5 bodu a 9.0 doskoku. Byl tak třetím nejlepším prvoligovým střelcem a čtvrtým nejužitečnějším hráčem 1. ligy. Úspěšně rovněž odmaturoval na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě.

Kuba byl také členem mládežnických reprezentací, za své největší sportovní zážitky ale považuje finálovou účast Opavy v minulém ročníku Kooperativa NBL a také vystoupení v Lize mistrů.

Mezi jeho záliby patří pochopitelně basketbal ale také všechny ostatní sporty vůbec, má rád i filmy a jak mi rovněž prozradil, velice rád spí.

Jakub Slavík je teprve na začátku své profesionální kariéry. Popřejme mu tedy, ať se mu ve sportu i v soukromí daří a ať jsou jeho basketbalové úspěchy spojeny s Opavou.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.