12. 01. 2016

5. kolo Českého poháru: Opava jede do Svitav

Los si zažertoval s týmy Opavy a Svitav, když je dvakrát v krátké době postavil proti sobě.

Los si zažertoval s týmy Opavy a Svitav, když je dvakrát v krátké době postavil proti sobě.

Po vítězném zápase Kooperativa NBL v sobotu, kdy naši basketbalisté porazili Svitavy 95:78, se oba soupeři utkají znovu. Čeká je totiž zápas 5. kola Českého poháru mužů. Výhodu domácího prostředí budou mít tentokrát Tuři, což značí, že na naše kluky čeká ještě mnohem obtížnější utkání, než bylo to sobotní ligové.

V něm ukázal svou sílu svitavský pivot Nicchaeus Doaks, který zaznamenal svůj devátý double-double sezóny za 26 bodů a 13 doskoků, zahanbit se nenechal ani Ken Barker (17 bodů a 9 doskoků). Zajímavostí zápasu bylo, že ze 78 svitavských bodů jich plných 60 zaznamenalo kvarteto cizinců, kteří si také připsali 32 z celkového počtu 34 svitavských doskoků. Potvrdila se tak slova Rosti Dragouna o tom, že Svitavy stojí na výkonech cizinců.

Pohárová utkání bývají sice trochu specifická, ale vyhrávat chce každý tým. "V krátké době nás čeká podruhé utkání se Svitavami, tentokrát v Českém poháru. Chceme vyhrát, ale určitě dostanou příležitost všichni hráči včetně Radima Klečky a Filipa Zbránka," řekl mi k zápasu náš manažer a tiskový mluvčí Dušan Štěnička. Až na Radima Kramného, který by měl pomalu začít s tréninkem, by se tedy měla opavská marodka vyprazdňovat.

Vítěze středečního zápasu čeká v dalším kole jeden z dvojice Jindřichův Hradec - Ostrava. To už půjde o postup do Final 4, který se letos opět odehraje bez týmu ČEZ Basketball Nymburk, takže boj o pohárovou trofej je otevřený. Pro úplnost dodejme, že Český pohár obhajuje Prostějov, který v loňském brněnském finále porazil Děčín 84:51.

Zápas Bohemilk Tuři Svitavy - BK Opava začíná ve svitavské hale Na Střelnici ve středu 13.1.2016 od 18:00 hod., rozhodovat budou sudí Jan Hošek, Jan Jeřáb a Petr Znamínko.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.