21. 12. 2015

70 let opavského basketbalu

Počátky opavského basketbalu sahají do konce roku 1945. Tehdy byl založen oddíl BK Opava.

Počátky opavského basketbalu sahají do konce roku 1945. Tehdy byl založen oddíl BK Opava, takže v roce 2015 uplyne již 70 let od vzniku organizovaného opavského basketbalu.

"Kulaté výročí od založení našeho klubu si zaslouží připomenutí," uvedl tiskový mluvčí klubu Dušan Štěnička a pokračoval: "Na druhou stranu jsme se rozhodli nedělat ke kulatinám nějaké velké oslavy."

Fanoušci se tak mohou těšit během derby s Ostravou, které se uskuteční 29. prosince 2015 od 18 hodin, na vyvěšení dresů připomínajících největší úspěchy klubu či výstavu všech trofejí, které klub doposud získal.

"Na utkání se objeví hráčské a trenérské osobnosti, které klubem prošly za jeho ligovou historii," vyjmenoval Štěnička a dodal: "Většinu osobností jsme již oslovili, s blížícím se termínem derby uveřejníme seznam těch, kteří přislíbili účast. Bohužel většina bývalých hráčů nechtěla sehrát exhibiční utkání, o kterém jsme také uvažovali."

Pro fanoušky budou v hale ke shlédnutí fotografie týmů od roku 1996 až do současnosti, vystaveny budou také snímky současných týmů od přípravek až po první mužstvo. Opět budou rozdávány fandítka, které sklidily v loňském play-off velký úspěch a připraveny budou podpisové karty "A" mužstva.

"O poločase proběhne rovněž poděkování bývalým hráčům a trenérům na palubovce," doplnil Štěnička.

Na utkání budou s ohledem na předpokládanou vyšší návštěvu prodávány vstupenky v předprodeji. Jako obvykle se budou prodávat na recepci Hotelu Opava, cena bude stejná jako na ostatní utkání, tedy 90 Kč s tím, že ženy mají vstup zdarma.

Předprodej bude zahájen po utkání s Jindřichovým Hradcem a bude probíhat denně od 6 do 22 hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.