• BK Opava
  • Novinky
  • 70 let opavského basketbalu si připomenou hráči i trenéři

  28. 12. 2015

70 let opavského basketbalu si připomenou hráči i trenéři

Na zápas s Ostravou, který bude připomínkou 70 let od založení opavského basketbalu, dorazí trenéři i hráči...

Na zápas s Ostravou, který bude připomínkou 70 let od založení opavského basketbalu, dorazí trenéři i hráči, kteří měli od profesionalizace klubu největší podíl na jeho úspěších.

"Oslovili jsme všechny hráče i trenéry, kteří měli za posledních dvacet let největší podíl na propagaci a úspěších klubu," uvedl tiskový mluvčí Dušan Štěnička a pokračoval: "Přestože má po vánočních svátcích většina lidí volno, některým jejich pracovní či rodinné povinnosti nedovolily dorazit. I tak ale dlouholetí basketbaloví příznivci nepřijdou zkrátka."

O poločase by se tak na palubovce měli představit bývalí trenéři Jan Kozák, Jiří Pršala, Zdeněk Hummel a František Rón, z hráčů přislíbili účast Jiří Hudeček, Jiří Trnka, Martin Rusz, Kamil Fajta, Vlastimil Havlík, Ivo Burda, Věroslav Sucharda, Ladislav Sokolovský, Pavel Staněk či Marek Stuchlý.

"Nezapomněli jsme ani na osobnosti z dřívější doby, pozvání přijal Milan Palisa, který stál u zrodu klubu, úspěšní trenéři Vladimír Klimt, Evžen Cagaš, Antonín Figala a Jaroslav Horák," vyjmenoval Štěnička a dodal: "Pamětníci se mohou se všemi uvedenými pobavit a pozdravit na palubovce po utkání."

Pro fanoušky budou na utkání připravena oblíbená fandítka, podpisové karty stávajících hráčů, plakáty "A" mužstva a bulletin s historií klubu a fotografiemi "A" mužstva od sezony 1996/1997 do současnosti. Vše bude k dispozici u hlavního vchodu.

Pro hráče přípravek budou připraveny plakáty s fotografiemi přípravek, pro hráče mládeže pak bude připraven plakát s fotografiemi všech týmů od U11 po "A" mužstvo.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.