• BK Opava
  • Novinky
  • Adam Pecháček bere cestování jako bonus, na konfrontaci s Patrasem se těší

  17. 10. 2023

Adam Pecháček bere cestování jako bonus, na konfrontaci s Patrasem se těší

S klidem můžeme říci, že největším cestovatelem v kabině opavských basketbalistů je Adam Pecháček. Osmadvacetiletý pivot si totiž během své kariéry zahrál v Austrálii, Španělsku, Německu, Itálii nebo Polsku. Daleké výjezdy bere jako bonus profesionální kariéry. Na středeční zápas v Patrasu se těší.

„Cestování je jeden z našich bonusů. Máme tak možnost poznat jiné země,“ řekl Adam Pecháček, který opavský tým posílil těsně před startem letošního ročníku. Je vidět, že basketbalisté při své výšce, hlavně pak v letadle trpí. „Je to trochu nekomfortní, dá se to ale zvládnout,“ poznamenal 206 centimetrů vysoký basketbalista. Daleké cestování si krátí četbou knihy. Teď mu momentálně společnost dělá publikace od Pavla Koláře Posilování stresem – Cesta odolnosti. „Snažím se cestu i zaspat, popravdě se mi to ale nedaří,“ pousmál se pražský rodák.

Jak již bylo zmíněno jeho kariéra je provázána zajímavými destinacemi. „Nejdále jsem byl v Austrálii,“ přiznal. Jestliže českou ligu obráží Opava autobusem, tak v zahraniční míval Adam Pecháček jako dopravní prostředek i letadlo. „Ve Španělsku jsme lítali často,“ doplnil.

 

 

Už ve středu čeká na Opavské premiéra v letošním ročníku Ligy mistrů. Opavský výběr na narazí v Řecku na domácí Patras. „Na konfrontaci s Patrasem se těším. Bude to jiný level, než na který jsme byli doposud zvyklí. Je to atletický tým, a to velice silný. Čeká nás fyzicky náročný basketbal. Jsem zvědavý, jak se s tím popasujeme,“ pokračuje v povídání Adam Pecháček. Opava naposledy prohrála v Písku.

„Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili. Věděli jsme, co soupeř předvede. Bohužel nám to nevyšlo. Nebyli jsme schopni hrát jedna na jedna, což nám běžně problém nedělá. Musíme zvednout hlavu a jít dál,“ podotkl. A jak se Adamu Pecháčkovi v Opavě líbí? „Na nic si nemohu stěžovat. Za tohle angažmá jsem rád. Věřím, že na palubovce si budeme oboustranně více a více věřit a půjdeme nahoru,“ zakončil.

Středeční zápas Promitheas Patras - BK Opava je možné sledovat od 19:25 na NOVA SPORT 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.