• BK Opava
  • Novinky
  • Adam Pecháček odehrál v Dijonu povedený zápas. Všechno mi sedlo, řekl

  30. 11. 2023

Adam Pecháček odehrál v Dijonu povedený zápas. Všechno mi sedlo, řekl

Opavští basketbalisté v Dijonu prohráli i své čtvrté utkání v letošním ročníku Ligy mistrů. I přes jasnou porážku byly v jejich hře světlé momenty. Jedním z nich byl výkon Adama Pecháčka.

Osmadvacetiletý pivot hrál tvrdě, byl platný pod oběma koši. Do statistik si za necelých jednadvacet minut zapsal šestnáct bodů a devět doskoků. Adam Pecháček už při svém prvním pobytu na dijonské palubovce ukázal, že by mu to ve středu mohlo jít. Rychle zapsal šest bodů. „Asi to bylo dobrým francouzským sýrem,“ pousmál se den po utkání. „Ale teď už vážně. Všechno mi sedlo. Cítil jsem se na palubovce pohodlně. To samé i den předem na tréninku,“ podotkl Adam Pecháček.

Naposledy hrával druhou australskou ligu za celek Bendigo, teď nastupuje v prestižní Lize mistrů. „Liga mistrů je pro nás všechny šance ukázat se jak individuálně, tak týmově. Na druhou stranu to není tak, že bychom českou ligu brali jinak. Chceme být všude úspěšní,“ zvedl prst.

Opava o dobrý výsledek přišla ve druhé čtvrtině, kdy jednu pasáž prohrála 1:17. „Myslím si, že nás trochu potrápila zóna. Soupeř měl útočné doskoky, dal trojky z útočných nájezdů. Dostal se do plus dvaceti a to ho dostalo do pohody,“ poznamenal Adam Pecháček. I když Opavští prohráli, byla v jejich hře vidět pozitiva. „Měli jsme útočný doskok lepší než soupeř. Škoda jen, že jsme soupeře neudrželi více na uzdě. Za mě byl Rytas daleko těžším protivníkem,“ srovnává zkušený pivot.

Liga mistrů je prestižní soutěž. „Třeba v Litvě jsme koukali, jak basketbalem žijou. Hrálo se v parádní atmosféře a i věci okolo byly na vysoké úrovni. To samé arény, ve kterých se hraje. Prostě celkově je basketbalová kultura úplně někde jinde. My můžeme být rádi, že jsme se do takové společnosti dostali,“ zakončil Adam Pecháček.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.