12. 07. 2019

Akademici nakonec jedenáctí

Jedenácté místo si vezou čeští basketbalisté z univerziády v Itálii. Rosťa Dragoun se v týmu rozhodně neztratil.

Jedenácté místo si vezou čeští basketbalisté z univerziády v Itálii. Rosťa Dragoun se v týmu rozhodně neztratil.

Naši studenti poté, co nepostoupili ze skupiny do čtvrtfinále, rozehráli boje o umístění. Nejprve na ně čekali akademici z Ruska. Po vyrovnaném prvním poločase se naši nadechli k náporu a získali dvouciferné vedení. To už si pohlídali a zvítězili nakonec 91:73 (17:17  44:40 67:56). Nejlepším střelcem byl opět Peterka s 18 body, Rosťa Dragoun přidal bodů 12.

V dalším zápase se naši střetli s Finskem. I tady byl první poločas vyrovnaný, ale závěr třetí čtvrtiny vyšel našemu soupeři a rekrutovala z toho porážka 54:74 (19:22 33:30 43:52). Nejvíce se střelecky dařilo Tůmovi (12 bodů), Dragi přispěl 7 body a 6 doskoky.

V boji o konečné 11. místo pak čekala domácí Itálie. Tentokrát naši od počátku zápasu dominovali a nedali domácím akademikům nejmenší šanci. Na výhře 89:67 (30:15 53:35 71:47) se nejvíce bodově podílel devatenáctibodový Peterka, Rosťa Dragoun zakončil univerziádní boje 12 body, 9 doskoky a 6 asistencemi.

Čeští basketbalisté-studenti tedy přivezli 11. místo. O tom, jaký měli těžký los, svědčí i to, že naši soupeři ze skupiny Austrálie a Izrael se nakonec střetli v boji o bronz.

Na výsledku se výrazně podílel i opavský basketbalista Rosťa Dragoun, který patřil do základní rotace týmu a neztratil se střelecky ani na doskoku.