31. 12. 2022

ASG 2022: Opava byla vidět

Kam přišel, tam zvítězil. Řeč je o Kubovi Mokráňovi

Nejprve jako kapitán celku Jacoboys ve složení Mokráň, Slavík, Farský, Pipes, Okauru, Autrey a Vondra v semifinále vedl svůj tým k výhře na Adam’s Family s kapitánem Adamem Čížem v poměru 27:19. Ve finále pak Jacobyos porazili tým Pool People s kapitánem Viktorem Půlpánem 20:17 a brali celkové vítězství.

Mezitím si Jakub ještě odskočil k soutěži Kooperativa Faktor 1on1 Challenge. Tam ve čtvrtfinále vyřadil ostravského Kevina Týmla 5:1, stejným poměrem v semifinále vyprovodil Džugase Slavinskase z Kolína. Finálový zápas byl nejtěžší, ale nakonec vítězný pro hráče Opavy. S olomouckým Jonathanem Williamsem vyhrál 5:2 a s vítězstvím v soutěži bral i prémii 1000 euro.Po zásluze byl nakonec zvolen i MVP celé Kooperativa NBL All Star Game. 

Jak ale uvedl po skončení soutěže, nebylo to pro něj zrovna jednoduché: "Stálo to tady v Brně za to. Odskočil jsem si sem z krátkého volna v polském Zakopaném, měl jsem za sebou pětihodinovou cestu a nečekal jsem, že se tu takhle budeme bavit. Za mě to byla akce nad očekávání. Před turnajem jeden na jednoho jsem se cítil tak, že ani nezavěsím a nebudu mít sílu, ale nakonec jsem někde našel energii a zvládnul to."

Soutěž Louda Auto 3-Point Shoot-out vyhrál domácí Richard Bálint, když náš Jakub Slavík skončil na třetím místě. Nejočekávanější Pickman Slam Dunk Contest vyhrál další brněnský mladík Milan Tomáš Stráněl. Celé klání sledovalo v Brně 1358 diváků.

Podrobný rozhovor s Jakubem Mokráněm si můžete přečíst zde

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.