16. 05. 2019

Basket Opava 2010 míří do 1. ligy!

Druholigový opavský nováček prošel skupinou C 2. ligy celkem dobře, ale následující play off byla jedna velká jízda.

Druholigový opavský nováček prošel skupinou C 2. ligy celkem dobře, ale následující play off byla jedna velká jízda.

Po slabším začátku, který byl částečně ovlivněn i losem, kdy hráli zpočátku hlavně venku, se basketbalisté týmu Opava 2010 dostali na konečnou 4. příčku po základní části s bilancí 14 - 8. V následujícím play off nejprve vyřadili Šumperk po výsledcích 87:72 venku a 73:57 doma a poté i druhý tým tabulky KK Valašské Meziříčí, za který nastupoval mimo jiných Kuba Blažek, když doma vyhráli 84:75. Odvetu ve Valašském Meziříčí sice ztratili poměrem 78:85, ale součet skóre měli nakonec o dva body lepší.

Postoupili tak do tzv. třetího kola play off, kde se již střetly týmy ze všech tří druholigových skupin. Opava 2010 vyfasovala vitěze skupiny B Teslu Pardubice. Hrálo se na dvě výhry, ovšem ani tady ale opavští basketbalisté nezaváhali a po výhře 80:58 v Pardubicích zvítězili i doma poměrem 88:72 a stali se účastníkem baráže o druhou nejvyšší mužskou basketbalovou soutěž.

Vzhledem k tomu, že baráž nechtěli hrát další vítězové třetího kola Sokol Žižkov a Wolves Radotín a na dvě volná místa byli jen dva kandidáti, mají spolu s předposledním týmem první ligy Šlapanicemi basketbalisté Basket Opava 2010 právo hrát v sezóně 2019/20 1. ligu mužů!

"Před sezónou jsme si dali za cíl tlačit se na špičku, což se nám podařilo a myslím, že jsme soutěž vyhráli zaslouženě. O našich ambicích hovoří i fakt, že jsme se jako jediný druholigový tým přihlásili do baráže o první ligu. Ohledně příští sezóny zatím snad mohu říct to, že máme chuť a odhodlání první ligu hrát. Chtěli bychom mít i nadále tým složený z opavských kluků a hrát v lize důstojnou roli. Bylo by hezké mít v Opavě tři týmy, které hrají dvě nejvyšší soutěže," sdělil mi Viktor Cvek, který tým Basket Opava 2010 spolu s Michalem Štěrbou a Daliborem Sokolovským trénuje.

"Chtěl bych ještě doplnit, že vzhledem k tomu, že se v týmu Basket Opava 2010 rozrostl počet hráčů, došlo i k založení "B" týmu, který hraje Severomoravskou ligu. V klubu jsme tak měly dva týmy, kdy oba byly nováčky a je třeba říci, že i "B" tým si taktéž vedl velice dobře a atakoval nejvyšší příčky ve své soutěži," dodal ještě Viktor Cvek, který patřil k největším oporám svého celku.

Kromě něho přispívali nejvíce Víťa Branda, Robert Dihel a Dominik Janoš. Jednoznačný prim ale hrál Jirka Dihel, který měl průměr 22.1 bodu na zápas a byl osmým nejlepším druholigovým střelcem. A jen pro zajímavost: Jakub Blažek s průměrem 22.9 bodu na zápas byl mezi všemi druholigovými střelci na 5. místě.

Celek Basket Opava 2010 hraje své zápasy v legendární hale na Mařádkově ulici, takže se v příštím ročníku 1. ligy můžeme těšit na opavská derby mezi rezervou BK Opava a Basketem Opava 2010. I to je známkou toho, že basketbal v Opavě se dělá na vysoké úrovni.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.