• BK Opava
  • Novinky
  • Basketbal ovládl anketu o nejlepšího sportovce Opavska

  07. 03. 2016

Basketbal ovládl anketu o nejlepšího sportovce Opavska

V anketě o sportovního krále opavského regionu vládl v kategorii jednotlivců i družstev BK Opava.

V anketě o sportovního krále opavského regionu vládl v kategorii jednotlivců i družstev BK Opava. Na pomyslný trůn usedl mezi jednotlivci rozehrávač a kapitán týmu BK Opava Jakub Šiřina, který se po loňském třetím místě dostal až na vrchol. "Nečekal jsem to, byť tam byly nějaké náznaky a rýpání třeba ze strany Čoudy. Dokud to ovšem nebylo definitivně jisté, nevěřil jsem tomu. Něco jsem začal tušit až v momentu, kdy loňský vítěz Tomáš Petreček skončil na čtvrtém místě. Z vítězství mám velkou radost," řekl pro Deník "Šířa".

Na dotaz o jeho vztahu k Opavě Deníku odpověděl: "Narodil jsem se v Ostravě a pocházím odtamtud, takže jsem Ostravák, ale co se týče sportovní kariéry, považuji se za stoprocentního Opaváka, protože jsem ji tady odstartoval. Jsem moc rád, že v Opavě můžu být. Mám tady spoustu kamarádů a přátel, proto se dá říct, že Opava je mým druhým domovem."

Pro Kubu Šiřinu to byla premiéra na prvním místě, pro první mužský tým BK Opava znamenalo vítězství mezi kolektivy obhájení loňské pozice. Cenu převzal Petr Czudek, který, jak je jeho dobrým zvykem, nezapomněl přidat i malou show pro pobavení publika a dostal také od moderátorky večera Moniky Brzeskové marcipánového Oskara.

Věřme, že výsledky našich kluků v právě probíhající sezóně přispějí k tomu, aby získané pozice obhájili i za rok.

Foto: Deník, Petr Widenka

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.