20. 10. 2020

Basketbal stále stojí

Basketbalové soutěže, přerušené zatím na 14 dnů, asi hned tak nezačnou

Basketbalové soutěže, přerušené zatím na 14 dnů, asi hned tak nezačnou.

Epidemie koronaviru se dále šíří a basketbalisté nemají kde ani trénovat. Haly i posilovny jsou zavřené, venku se minulý týden trénovat nedalo. 

"Je to nepříjemná situace pro všechny. Chápu, že situace je vážná, ale profesionální sportovci nemohou po třech týdnech hned naplno hrát. Může se to projevit na zdraví hráčů, zranění, výkonech a výsledcích. Doufáme, že stejně jako fotbalisté a hokejisté dostanenme výjimku, abychom mohli alespoň trénovat," řekl Petr Czudek.

Svérázně tuto situaci vyřešili v Brně. Vedení brněnského celku svou přípravu dočasně přesunulo do rakouského Mistelbachu, ležícího 20 kilometrů za hranicemi. Na tréninky bude tým pravidelně dojíždět.

Přes restriktivní opatření se nákaza šíří i mezi basketbalisty. Nakazili se, přes všechna přísná klubová opatření, hráči Nymburku, kteří tak museli odložit svůj zápas v Lize mistrů na půdě tureckého Tofasu Bursa.

A zatím posledním nakaženým týmem jsou Pardubice. Na základě příznaků bylo na konci minulého týdne pozitivně testováno několik hráčů a členů realizačního týmu, ostatní jsou nyní v karanténě. Pardubice tak jsou již sedmým týmem KNBL, který nakažení covid-19 postihlo.

Protože se opatření proti nákaze stále zpřísňují, je pokračování basketbalové sezóny 2020/21 zatím v nedohlednu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.