13. 11. 2021

Basketbalisté rozdávali radost, porazili Nymburk

Velký zápas odehráli v sobotu opavští basketbalisté. Po vynikajícím výkonu porazili Nymburk 100:98.

Velké drama necelých sedm vteřin před koncem rozhodl Martin Gniadek, který prokázal pevné nervy při střelbě trestných hodů. Opava měla proti Nymburku excelentní vstup do zápasu. Dávala jeden koš za druhým. Po trojce Gniadka vedla 11:2, trojka v podání Šiřiny vyslala Opavské už do desetibodového trháku. Následně se blýskl krásnou akci Šiřina. Doskočil si pro míč pod vlastním košem a šel do nájezdu, ve kterém byl úspěšný. Opavští byli při chuti. Po Gniadkově trojce vedli 23:8. Středočeši v závěru první čtvrtiny přece jen trošku z náskoku Opavy stáhli, a to i díky šestkám Palyzy.

Ve druhé čtvrtiny čekal favorit přes dvě minuty než dá koš. Opavští ze svého snažení nepolevili. Kouřil trefil těžkou trojku s klaksonem - 30:16. Nymburští se očividně nemohli dostat do pohody. Nicméně se přece jen nastartovali a závěr poločasu jim patřil. Harding zpod koše stáhl další dva body a když proměnil trestné hody Palyza vedli Slezané jen 43:37. Ovšem pak přišly chvíle Opavských. Harding fauloval Šiřinu, vyfasoval nesportovní chybu. Domácí kapitán dal dvě šestky a následně trojku Jurečka – 48:37. Lídr soutěže nakonec stáhl vedení Slezanů na sedm bodů.

Ve druhém poločase se podařilo po trojce Hardinga hostům vyrovnat na 60:60. Opavští se zvedli trojkou Švandrlíka, po proměněných trestných hodech Markussona vedli o pět bodů. Tým trenéra Czudka se dál rval. Závěr třetího hracího období zvládl na výbornou.

Čtvrtá čtvrtina byla basketbalovou lahůdkou. Domácí v ní vedli o jedenáct bodů. Nicméně necelých sedm vteřin před koncem svítil na ukazateli skóre stavu 98:98 a Martin Gniadek šel na trestné hody. Chvíli před tím jeden neproměnil. Teď byl stoprocentní a Opava mohla slavit!

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 100:98 (23:14, 48:41, 76:69)

Body: Šiřina 30, Klečka 16, Kouřil 12, Gniadek 10, Markusson 9, Švandrlík 8, Jurečka 5, Slavík 5, Kvapil 3, Zbránek 2 - Palyza 31, Harding 30, Ross 11, Rivers 10, Kovář 6, Gak 5, Kříž 3, Váňa 2.

Rozhodčí: Matějek, Karafiát, Zatloukal. TH: 16/20:21/24. Doskoky: 29:34. Fauly: 24:21. Diváci: 912.