• BK Opava
  • Novinky
  • Béčko kadetů nestačilo na Háj. Věřím, že výkony půjdou nahoru, řekl trenér Kurečka

  21. 09. 2023

Béčko kadetů nestačilo na Háj. Věřím, že výkony půjdou nahoru, řekl trenér Kurečka

Rezervní tým kadetů se ve své letošní premiéře představil na domácí palubovce proti Háji ve Slezsku. Domácím se nepovedl vstup do utkání a nakonec v prodloužení prohráli 67:72.

„Neměli jsme dobrý vstup do zápasu,“ povzdechl si trenér opavského výběru Šimon Kurečka. „Nepadaly nám tam lehké střely. Vlastními chybami jsme poslali soupeře do trháku,“ pokračoval mladý kouč. Háj v jednu chvíli vedl už o patnáct bodů. Naši bojovníci se ale nepoložili. Dokázali manko vymazat. „Klobouk dolů před kluky. Nejen, že manko vymazali ale dokonce šli do desetibodového vedení,“ podotkl Šimon Kurečka. Jenomže na vítězství to nestačilo.

„Bohužel se ukázalo, že v basketbalu je možné všechno. Kvůli naší slabší koncentraci, výborně hrající Háj srovnal,“ smutnil kouč BK Opava. Zápas šel nakonec do prodloužení, ve kterém Háj strhl vítězství na svou stranu. „Nedá se nic dělat, jdeme dál. Starší kluci si zvykají na nové role, mladší na nového trenéra a styl basketbalu. Věřím, že naše výkony půjdou časem nahoru,“ je optimistou Šimon Kurečka.

U17 B

BK Opava – BK Snakes Háj ve Slezsku 67:72 po prodloužení

Body Opavy: Perkins 13, Altman 12, Povolný 10, Fajkus 9, Dostál 7, Grygera 7, Hromada 5, Kutty 2, Běták 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.