• Novinky
  • Béčko otočilo těžký zápas s Brnem a má jistou účast v play-off

27. 01. 2024

Béčko otočilo těžký zápas s Brnem a má jistou účast v play-off

Tak se to podařilo! Kluci z opavského béčka zvládli poslední duel základní části. Na domácí palubovce porazili v přímém souboji o třetí flek Basket Brno U23 a už před startem nadstavby mají jistou účast v play-off. Je ale nutno říci, že tohle vítězství se nerodilo vůbec lehce. Opavští totiž museli ve čtvrté čtvrtině otáčet nepříznivý výsledek.

Brno přijelo do Opavy bez Svobody, Opavě zase chyběl ústřední rozehrávač Kavan. „Do zápasu jsme vstoupili s velkou energii. První čtvrtina nám patřila,“ podotkl trenér opavského béčka Kryštof Vlček. „Jenomže oba naši rozehrávači začali mít problémy s fauly. Kubín nás trestal po útočném doskoku, hlavně pak ale z rychlého protiútoku,“ pokračoval s komentářem k dalšímu průběhu trenér rezervy BK Opava. Naštěstí na konci poločasu si vybral tentýž hráč slabší chvilku, a to když běžel sám na koš a zakončení smečí mu nevyšlo.

O pár okamžiků dříve se na druhé straně prosadil trojkou téměř z poloviny hřiště Myšák. Začátek druhého poločasu patřil mužstvu z jihomoravské metropole. Vytvořil si desetibodový náskok a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. „Vypadalo to, že nám soupeř odskočí. Naštěstí přišlo pět bodů Motyčky v řadě, následně dalších sedm zapsal Henzl a měli jsme vedení zpět,“ vydechl si Kryštof Vlček.

Koncovku si jeho tým zkušeně pohlídal. „Závěr jsme ušestkovali. Za vítězství jsme moc rádi. Přišlo hodně lidí a já mohl svým svěřencům říci, že jsme na ně po základní části sakra pyšný,“ zakončil úspěšný kouč Kryštof Vlček.

BK Opava B - BASKET Brno U23 71:67 (20:17, 37:33, 50:55)

Body: Henzl 15, Scholz 12, Pavelek 9, Štěpánek 9, Motyčka 8, E. Myšák 7, Lazecký 4, Kadaňka 3, Czudek 2, Š. Kurečka 2 - Kubín 18, M. Půlpán 10, Dáňa 9, Stráněl 8, Houzar 7, Musil 7, Strašák 4, Rychtecký 2, Šulc 2.

Rozhodčí: Petrák, Hecl. TH: 21/14:23/9. Trojky: 7:4. Doskoky: 44:53. Fauly: 22:20. Diváci: 158.