09. 04. 2017

Béčko ukončilo sezónu

Co by před zahájením předkola tipoval málokdo, to je skutečností. Loňský vítěz 1. ligy skončil sezónu již před čtvrtfinále.

Co by před zahájením předkola tipoval málokdo, to je skutečností. Loňský vítěz 1. ligy skončil sezónu již před čtvrtfinále.

Domácí páteční porážka se Šlapanicemi v prvním utkání předkola play-off sice ledacos naznačovala, ale definitivní "razítko" konce sezóny přinesla již odveta. Opava odjela bez pendlů, na palubovce se oproti pátku objevil Tomáš Mičunek. Začátek zápasu našim klukům vyšel, rychle vedli 7:0 a vedení ztratili až v závěru čtvrtiny, kdy domácí sedmibodovou šňůrou poprvé zvrátili skóre ve svůj prospěch.

O osudu zápasu rozhodlo druhé dějství, které domácí zcela ovládli, když řádili hlavně Zachrla s Líčeníkem. Do šaten si tak Šlapanice nesly osmnáctibodový náskok a pozice Opavy byla nevalná. Druhý poločas začali naši sedmi body v řadě, ale pak za to opět vzali domácí a po dvou trojkách Romana Zachrly to bylo už o dvacet - 74:54.

Další průběh si již Šlapanice pohlídaly a nakonce nadělily Opavě i stovku po úspěšných šestkách Romana Zachrly, kterou pak stvrdil i Marek Líčeník. Pro loňského vítěze Opavu tak sezóna skončila už v předkole, Šlapanice vyzvou ve čtvrtfinále lídra z Hradce Králové.

Jednoznačným mužem zápasu byl domácí Roman Zachrla, který k 41 bodům přidal i 11 doskoků a 7 získaných faulů a jeho rating se zastavil na čísle 50! Z Opavy čněl Tomáš Mičunek, který si rovněž připsal double-double za 19 bodů a 16 doskoků (val. 29).

Sokol Šlapanice - BK Opava B 101:80 (27:24 59:41 76:61)
Body: Zachrla 41, Müller 15, Vyroubal 14, Líčeník 13, Truneček 6, Pavličík 5, Hilšer 4, Rotrekl 3 - Mičunek 19, Branda 18, Martikán 12, Dihel Jiří 10, Kurečka Šimon 10, Žídek 6, Černý 3, Kavan Jonáš 2
Trojky: 23/9 - 27/8
Dvojky: 46/30 - 50/23
TH: 17/14 - 23/10
Chyby: 20 - 21
Doskoky: 40 - 41
Rozhodčí: Kurz, Karafiát, Vyplel

Naše béčko tak po nadějně odehrané soutěži v předkole play-off vyhořelo a obsadilo až konečné 9. místo, což je oproti minulé sezóně sešup o 8 míst. Uvidíme, jaká bude prvoligová sezóna 2017/18.