10. 02. 2017

Béčko zakončilo základ prohrou

Zápas, který, alespoň pro Opavu, moc neřešil. To bylo předznamenání utkání posledního kola základní části 1. ligy.

Trenérská dvojice Petr Valeček - Radek Filip měla k dispozici z pendlů pouze Mirka Kvapila, takže kromě zkušených tahounů Jirky Dihla a Víti Brandy obsadili lavičku dorostenci. Zápas začal trojkou Šimona Kurečky, ale jinak byl průběh vyrovnaný. Vedení Opavy o 7 bodů vzalo v koncovce čtvrtiny za své a v poločase již vedli o dva body hosté.

To už ale absentoval Víťa Branda, který měl problémy s fauly, ale hlavně se lehce zranil. V třetí čtvrtině už vzali osud zápasu do svých rukou hosté, kteří se trefovali z perimetru a nakonec zaznamenali 15 trojek. Poslední čtvrtinu sice začal smečí Jirka Dihel, ale jinak si Pardubice udržovali vydobytý náskok a mohli slavit zaslouženou výhru.

"Věděli jsme, že s námi bude jen Míra Kvapil, takže jsme vzali kluky z dorostu a zahráli si i ti, kteří moc minut zatím nedostali. Proti rychlému a pod košem silnému soupeři jsme zase nezahráli tak špatně, kluci měli některé okamžiky dobré, některé špatné, ale zkusili si to. Poznali, že v mužích je to o něčem jiném než v dorostu, že je to podstatně tvrdší a rychlejší. Přesto jsem se zápasem spokojen, bez pendlů budeme i příští týden a budeme hrát proti silnému soupeři, takže to byla dobrá příprava. Musíme to prostě zkoušet," viděl i na porážce pozitiva Petr Valeček.

Nejlepším opavský hráčem byl Mirek Kvapil, který si za 22 bodů a 11 doskoků (val. 26) připsal další double-double, zdatně mu sekundoval Jirka Dihel (13 bodů, 4 doskoky, 4 asistence, val 20). Svým výkonem zaujal určitě Petr Martikán, za zmínku stojí i 11 doskoků Kamila Černého.

BK Opava B - Synthesia Pardubice 67:81 (23:22 36:28 49:62)
Body: Kvapil 22, Dihel Jiří 13, Kavan Jonáš 7, Martikán 7, Kukla Ondřej 6, Janoš 3, Kurečka Šimon 3, Branda 2, Černý 2, Pasterňák 2 - Potoček 18, Nalevanko 16, Roub 16, Picka 12, Formánek 8, Vrťátko 6, Večeřa 3, Suchánek 2
Trojky: 17/7 - 34/15
Dvojky: 49/21 - 47/16
TH: 5/4 - 5/4
Chyby: 11 - 15
Doskoky: 44 - 39
Rozhodčí: Holubek, Stáňa
Diváků: 78

Příští zápas sehrají naši kluci už v elitní nadstavbové skupině 1. ligy, kde si zajistili účast již dříve a splnili tak první dílčí cíl sezóny. Vylosování nadstavby bude známo až po skončení všech zápasů základní části. O programu naší rezervy vás budem včas informovat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.