• BK Opava
  • Novinky
  • Béčkoví kadeti nestačili na lídra a hladce porazili Karvinou

  23. 01. 2024

Béčkoví kadeti nestačili na lídra a hladce porazili Karvinou

Béčkovi kadeti Opavy odehráli o víkendu dva zápasy v Nadregionální lize. Nejdříve na domácí palubovce nestačili na lídra soutěže z Ostravy. O den později pak zcela přesvědčivě vyhráli v Karviné.

„V sobotu k nám zavítal vedoucí tým naší skupiny. Zápas byl od začátku vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Bohužel se nám nepovedl vstup do druhého poločasu, kde soupeř odskočil na rozdíl až devíti bodů,“ začal s povídáním opavský trenér Šimon Kurečka.

„V pokusu o dorovnání nám bránily především vlastní zbytečné chyby, které soupeř trestal buď jednoduchými koši ze hry nebo následnými trestnými body. Výsledkově je však prohra o 5 bodů veliké zlepšení oproti prohře o 30 v Ostravě,“ našel pozitiva trenér béčkové sedmnáctky.

 

BK Opava B - Snakes Ostrava B 60:65 (15:16, 37:34, 44:50)

 

O den později Opava jasně kralovala. „Zavítali jsme do Karviné, která okupuje předposlední místo v tabulce. Domácí navíc měli k dispozici jen 6 hráčů, a tak se čekal jasný vývoj. Kluci nic nepodcenili a vypracovali si velký náskok už před první sirénou. Musím je pochválit, že i po prostřídání neupadala koncentrace a náskok se jen zvyšoval. Zahrálo si všech 12 hráčů a každý odvedl kus práce. Nakonec mrzí snad jen nedaná stovka,“ okomentoval druhé střetnutí Šimon Kurečka.

 

Sokol Karviná - BK Opava B 39:99 (5:28, 20:49, 30:73)

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.