• BK Opava
  • Novinky
  • Béčkovi kadeti Opavy prohráli s Orlovou a porazili Havířov

  05. 03. 2024

Béčkovi kadeti Opavy prohráli s Orlovou a porazili Havířov

V akci byli o víkendu také béčkoví kadeti Opavy. Ty čekal nejdříve duel v Orlové. Ten bohužel prohráli 49:60. O den později si spravili chuť a na domácí palubovce si poradili s Havířovem. Start zdolali po výsledku 82:67.

„Orlová se pohybuje v horních patrech tabulky, tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Bohužel opak byl pravdou. My jsme se od samotného začátku trápili,“ přiznal opavský kouč Šimon Kurečka. „V útoku jsme ztráceli balon a dávali tak domácím možnost dávat jednoduché koše z protiútoků. Pokud se nám podařilo zakončit, tak šlo spíše o těžké střely přes obránce,“ pokračoval v hodnocení trenér béčkové sedmnáctky.

„Pokud jsme se dostali k dobré střelecké pozici, tak se nám nedařilo ji proměnit. Musím smeknout před výborně bránicím soupeřem, který nakonec zaslouženě bere o bod víc,“ zakončil Šimon Kurečka.

Druhé utkání bylo jiné. Opava v něm hostila Havířov. „Vstup do utkání se nám tentokrát povedl. Podařilo se nám jít do jedenáctibodového vedení,“ byl rád Šimon Kurečka. „Soupeř se však nevzdal a využil toho, že nám ve druhé čtvrtině spadla koncentrace a náskok pomalu ukrajoval. Kluci se naštěstí probrali a na začátku druhého poločasu, především díky precizní obraně, soupeři opět utekli. Poslední čtvrtinu už hrála převážně lavička a zápas se spíše jen dohrával,“ dokončil pozápasové hodnocení Šimon Kurečka.

 

BK Snakes Orlová - BK Opava U17 "B" 60:49 (14:5, 24:19, 44:35)

 

BK Opava U17 "B" - Start Havířov ​82:67​(21:10, 38:32, 63:48)

Body Opavy: Kutty 33, Mareš 13, Stoklasa 9, Dorazil 6, Hanel 5, Kraval 4, Povolný4, Fajkus 3, Jaroš 3, Pietroň 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.