22. 11. 2023

Béčkoví kadeti zvládli oba zápasy a jsou druzí

Uplynulý víkend béčkovým kadetům v Nadregionální lize vyšel skvěle. Opaváci nejdříve na domácí palubovce porazili Orlovou a následně dokázali vyhrát i v Havířově. V aktuální tabulce jim patří druhá příčka.

„V sobotním zápase jsme nastoupili proti Orlové, která je na to výsledkově podobně jako my. Čekali jsme tak vyrovnaný zápas,“ podotkl trenér opavského týmu Šimon Kurečka.

„Soupeř však přijel v okleštěné sestavě a bez řady nejlepších hráčů. Vstup do zápasu nám nevyšel podle představ, ve druhé čtvrtině se ale klukům podařilo odskočit na pětadvacetibodový náskok. V druhém poločase nás soupeř překvapil zónovou obranou. Naštěstí se nám na ní podařilo velmi rychle najít recept a zápas dotáhnout do vítězného konce,“ doplnil své hodnocení prvního zápasu kouč BK Opava.

 

BK Opava B - BK Snakes Orlová 75:46 (19:14, 44:19, 63:36)

Body Opavy: Perkins 25, Kraval 20, Povolný 8, Dostál 7, Běťák 4, Grygera 4, Hromada 2, Kutty 2, Pietroň 2, Fajkus 1.

 

„V neděli jsme hráli v Havířově, který letos předvádí slušné výkony. V první čtvrtině byl náš výkon doslova tragický. Chyběl nám pohyb, chuť, aktivita i koncentrace. Dobře hrající domácí se tak utrhli a vedli až o patnáct bodů,“ zlobil se Šimon Kurečka. Naštěstí šlo jen o chvilkový výpadek. „Druhou čtvrtinu zahájil v našem podání úplně jiný tým. Díky aktivitě v obraně a rychlému přechodu do útoku se nám podařilo vývoj zápasu otočit. Třetí čtvrtina navázala na druhou a náskok tak jen rostl. Fyzicky vyčerpaný soupeř už střetnutí jen dohrával. My jsme se chytli stejné vlny a tak se rozdíl ve skóre do konce zápasu už neměnil,“ uzavřel Šimon Kurečka.

 

TJ Start Havířov - BK Opava B 66:87 (26:20, 34:42, 45:68)

Body Opavy: Perkins 21, Grygera 14, Kraval 13, Povolný 9, Běťák 8, Dostál 6, Stoklasa 5, Kutty 4, Martikán 4, Hromada 3.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.