14. 02. 2017

Bitvu s Vysokoškoláky rozhodla čtvrtá čtvrtina

Těžké utkání s pražskými Vysokoškoláky jsme zvládli. V zápase, ve kterém dominovaly obrany, rozhodla čtvrtá čtvrtina.

Těžké utkání s pražskými Vysokoškoláky jsme zvládli. V zápase, ve kterém dominovaly obrany, rozhodla čtvrtá čtvrtina.

Už první minuty ukázaly, že na Opavu nečeká lehké střetnutí. Pražané se sice trefili poprvé až po třech minutách, ale pak dokonce vedli. Jejich vítězstvím skončil i první poločas. „Věděli jsme, že to nebude jednoduché.  Je to tým, který má nejlepší obranu v lize. Směrem dozadu nevypustí jediný souboj,“ podotkl Martin Gniadek, který byl nejlepším střelcem Opavy a hned v první desetiminutovce zaznamenal osm bodů.

Opavě nešla střelba z dálky, respektive soupeř jí do těchto pozic téměř nepouštěl. Byl to boj o každý míč. V poločase dokonce hosté vedli.  Definitivní odpor soupeře byl zlomen v poslední čtvrtině. Jedním z klíčových momentů byl ten, když Primorac se netrefil zpod koše a na druhé straně si došel Gniadek pro koš s faulem. Závěr si už domácí pohlídali. „Pro nás je to důležité vítězství. Teď už se soustředíme na pohár. Věřím, že v Prostějově nám pomohou naši úžasní fanoušci,“ zakončil Martin Gniadek.

BK Opava – USK Praha 65:59 (14:11, 27:30, 49:45)

Body: Gniadek 17, Blažek, Šiřina po 14, Kouřil 8, Zbránek 6, Jurečka 4, Dragoun 2 – Primorac 13, Mareš, Madsen po 10, Bohačík 9, Šafarčík 6, Grunt, Feštr po 4, Štěrba 3. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Holubek. TH: 23/19:25/15. Dvojky: 20/55:16/34.  Trojky: 2/12:4/21. Doskoky: 33:45. Fauly: 23:21. 5. chyb: 40. Gniadek – 38. Mareš. Diváků: 989. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.