• BK Opava
  • Novinky
  • BK Opava na mezinárodním velikonočním turnaji v Klatovech

  18. 04. 2017

BK Opava na mezinárodním velikonočním turnaji v Klatovech

Velkého mezinárodního turnaje v Klatovech, který je jako jediný v ČR podporován FIBA Europe, se zúčastnilo 77 týmů z 6 států.

Velkého mezinárodního turnaje v Klatovech, který je jako jediný v ČR podporován FIBA Europe, se zúčastnilo 77 týmů z 6 států. Opavský klub reprezentovali týmy U11 a U12 a nevedly si vůbec zle. Ale od počátku. I když turnaj v Klatovech začínal v pátek, vyrazily oba týmy už ve středu s tím, že večer fandili v Praze našim velkým při 2. zápase play-off. Ve čtvrtek pak všichni dováděli v trampolínovém centru a následoval přesun do Klatov. Pak už přišel na řadu i basketbal.

U11 – 3. místo

Hráli: Luki Král, Pája Czudek, David Motyčka, Maty Zimmer, Maty Poledňák, Niki Theodoru, Tomáš Krybus, Michal Elbl, Honza Glabi Glabazňa, Přema Dubový, Honza Kvasnička, Vašek Warisch, Franta Harazin, Vojta Tomšík, Kuba Červenka a Kiki  Jasník.

zápasy ve skupině: BK Opava – BK Rokycany 17:12, BK Opava – BK Domažlice 35:33, BK Opava – Lipsko 41:20, BK Opava – BK Plzeň 46:26

semifinále: BK Opava – BK Kolín 31:32 po prodloužení

o 3. místo: BK Opava – BK Domažlice 35:26

Tým U11 předváděl opět naši klasickou hru, založenou na velké rychlosti a spolupráci všech hráčů, což sklízelo velké pochvaly od ostatních trenérů. Výsledky  zápasů byly často ovlivněny malýma tělocvičnami, kde jsme odehráli většinu zápasu a právě prostor nás docela limitoval, především v nešťastném semifinále proti Kolínu, kdy prohra o bod v prodloužení docela mrzela. V zápase o 3. místo jsme se konečně dostali do normální tělocvičny a tam jsme mohli ukázat ten pravý minibasketbal plný rychlých protiútoků, přihrávek a také hry 1:1. Do nejlepší pětky turnaje byl vybrán Pája Czudek, ale turnaj se povedl celému týmu. Podle zapisovatelů, mnohých rodičů z ostatních týmů, dokonce i rozhodčích jsme předváděli nejlepší basketbal v této kategorii a podobné ocenění by si zasloužilo mnohem víc hráčů.

U12 – 2. místo

Hráli: Míša Rabi Rabinský, Eda Myšák, Vojta Káďá Kadaňka, Kiki Svoboda, Luky Scholz, Jáchym Henzl, Maty Kramoliš, Kuba Černý, Dan Kudela, Honza Křesťan, Ondra Slanina, Honza Matýsek, Petr Aren Arendačík, Hynek Adamec, Jonáš Salich, Kamča Hrbáč a Dan Fládr.

zápasy ve skupině: BK Opava -  Dresden Titans 104:12, BK Opava – BK Rokycany 56:14, BK Opava – BK Děčín 32:18,

čtvrtfinále: BK Opava – Chemnitz Niners 39:16

semifinále: BK Opava – BK Plzeň 46:31

finále: BK Opava – Igora Miglinieka SS/Salaspils 17:45

I tento tým, který vedla Petra Cveková, sklízel za předváděnou hru zaslouženou pochvalu. Až na finále ve všech zápasech dominoval, ale finálový soupeř z Litvy byl nad naše síly, kdy téměř všichni hráče soupeř byli velmi dobře vybaveni jak individuálně tak i výborně pohybově a všechny své soupeře dokázal jednoznačně přehrát. Přesto kluci dokázali, že patří k nejlepším týmům svého ročníku v rámci republiky a to přesto, že ani v loňském roce a bohužel ani v letošním se nám nepodařilo kvalifikovat na národní finále své kategorie. Přesto dva medailisté z loňska a i letošní adepti na medaile skončili za námi a dokázali jsme je porazit. O velmi dobré prezentaci svědčí i výběr dvou opavských hráčů do nejlepší pětky turnaje, kde byli trenéry a organizátory vybráni Eda Myšák a Luky Scholz. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.