29. 01. 2020

Blíží se druhé opavské derby!

Již tento čtvrtek se odehraje druhé opavské prvoligové derby. Rezerva bude hostit celek Basket Opava 2010.

Již tento čtvrtek se odehraje druhé opavské prvoligové derby. Rezerva bude hostit celek Basket Opava 2010.

Oba týmu půjdou do tohoto souboje z rozdíných pozic. Zatímco rezerva BK Opava stále bojuje o postup do elitní nadstavbové skupiny 1. ligy, Basket Opava 2010 má za cíl vylepšení pozice před boji o vyhnutí se sestupu, které je již neminou. 

BK Opava B je favoritem. To byl ale i před prvním derby, které sice vyhrál, ale až v dramatické koncovce 102:99. Zatímco naše rezerva se opírá hlavně o trojici Bukovjan, Slavík, Štěpánek, jednoznačným lídrem týmu Basket Opava 2010 je bývalý ligový hráč Viktor Cvek, který je zatím nejužitečnějším hráčem celého letošního prvoligového ročníku. Po zranění Jirky Dihela ale zůstává jedinou opravdu výraznou osobností tohoto celku.

"Opavskému béčku jde o hodně, společně s dalšími výsledky rozhodne derby o jejich umístění po základní části. My se ale musíme soustředit na náš výkon, abychom neopakovali stále stejné chyby a zvedli se herně. Favorit zápasu je jasný, my se mu to pokusíme ztížit a překvapit," řekl před derby právě Viktor Cvek.

"První vzájemný zápas byl hodně vyhecovaný, ale musím podotknout, že sportovně. Chceme hrát ve vrchní skupině, k tomu potřebujeme skončit do třetího místa. Jsme favorité a věřím, že svou roli potvrdíme," uvedl trenér rezervy David Klapetek.

První derby se hrálo před více než 200 diváky a na poměry první ligy se velká návštěva čeká i tentokrát. Zápas 18. kola prvoligové skupiny Východ BK Opava B - Basket Opava 2010 se hraje ve čtvrtek 30.1.2020 od 19:00 hod., vstup je zdarma.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.