11. 09. 2019

Brány semifinále se pro nás uzavřely

Statečný výkon proti Austrálii nestačil a Čechy po porážce 70:82 čekají na MS boje o umístění na 5. - 8. místě.

Naši se drželi celý první poločas, po němž prohrávali o pouhé tři body. O všem rozhodla druhá polovina třetí čtvrtiny, kterou naši ztratili poměrem 5:20. V poslední části se čeští basketbalisté ještě nadechli k náporu, snížili stav na -8, ale Australané, kteří měli výškovou převahu a fenomenálního střelce Patty Millse (24 bodů, trojky 9/6), si už postup pohlídali.

K velmi dobrému výkonu se po slabším rozjezdu rozehrál Tomáš Satoranský (13 bodů, 13 asistencí, 9 doskoků, val. 23), nejlepším střelcem byl Patrik Auda s 21 body. Kuba Šiřina si tentokrát další čas na palubovce nepřipsal.

Na český tým tak čeká již ve čtvrtek 12.9. zápas s Polskem. Náš soupeř bude mít výhodu dvou dnů odpočinku, zatímco naši musí nastoupit již 22 hodin po zápase s Austrálií. Utkání začíná v 15:00 hod středoevropského času a přenášet jej bude ČT Sport.