• BK Opava
  • Novinky
  • Breda se v neděli opět rozsvítí! Opavští basketbalisté budou u toho

  03. 12. 2023

Breda se v neděli opět rozsvítí! Opavští basketbalisté budou u toho

První adventní neděli 3. prosince se budova bývalého obchodního domu Breda&Weinstein, jenž je stále zahalená do ochranné plachty rozsvítí, a to prostřednictvím desetiminutových videomapingů.

Na této akci nebudou chybět ani opavští basketbalisté. Na plachtu budou dvakrát promítnuty sochy majitele obchodního domu Davida Weinsteina a jeho stavitele Leopolda Bauera, oživené umělou inteligencí. Hlasy jim propůjčili Hynek Čermák a Miroslav Mejzlík.

„Videomaping je věnovaný 150 výročí narození Davida Weinsteina, které bude v příštím roce,“ říká předsedkyně spolku Na záchranu OD Breda Linda Bittová.

Basketbalisté úřadujícího mistra se připojí prodejem punče firmy Bobaja. Jeho zakoupením přispějí Opavané na další spolkové aktivity. Promítání začíná v 18 hodin. „My budeme ale na značkách už v 16.30. Před Bredou si tak mohou návštěvníci přímo od našich kluků koupit skvělý punč z dílny Bobaji. Tímto chceme na akci pozvat nejen naše příznivce,“ poznamenal Dominik Janoš, vedoucí opavského týmu a manažer sociálních sítí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.