29. 05. 2020

Brno míří vzhůru

Novým spolumajitelem mmcité1 Brno se stává rodinná firma True Player Group Davida Blatta

Novým spolumajitelem mmcité1 Brno se stává rodinná firma True Player Group Davida Blatta, vítěze Euroligy, mistra Evropy, bývalého kouče basketbalového fenoména LeBrona Jamese a ještě letos na jaře poradce New York Knicks. 

Izraelskému kouči s americkými kořeny, který v Evropě naposledy vedl euroligový Olympiacos Pireus, bude patřit v brněnském klubu poloviční podíl a příchod jeho společnosti by měl přinést navýšení klubového rozpočtu. Druhým spolumajitelem firmy TPG je Idan Avšalom, bývalý generálním manažerem Hapoelu Jeruzalém.

Zbylý padesátiprocentní podíl zůstává v rukou dosavadního majitele Ctirada Nečase. Vedení klubu zároveň oznámilo přesun působiště týmu, který od nové sezony bude hrát ve větší hale na Vodově ulici.

Ještě před oznámením vstupu nových majitelů získalo Brno opravdu výraznou posilu. Z Pardubic sem přestoupil reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, který podepsal tříletou smlouvu. V Brně kromě ligového působení začne i studovat, a to na Masarykově univerzitě.O jeho příchod hodně stál především kouč Lubomír Růžička, který Půlpána vedl již v mládežnických kategoriích a také v reprezentaci. 

"Viktor patří do skvělé generace hráčů. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a nyní je členem reprezentace mužů. Ve svých třiadvaceti letech má stále velký kus kariéry před sebou. Našemu klubu to dává velký kredit, že si Viktor vybral právě náš tým a město. Zároveň je to velký závazek, abychom naplnili jak týmové, tak jeho osobní ambice," řekl k tomu trenér brněnského mmcité1.

To vše nasvědčuje tomu, že to v Brně s útokem na vyšší ligové pozice myslí opravdu vážně.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.