• BK Opava
  • Novinky
  • Brno prošlo velkými změnami, musíme využít naši širší rotaci, říká před Brnem David Zach

  11. 10. 2023

Brno prošlo velkými změnami, musíme využít naši širší rotaci, říká před Brnem David Zach

Podruhé v letošní sezoně se na domácí palubovce představí opavští basketbalisté. Čeká je Brno – tým, který prošel v letní přestávce velkými změnami.

Skončily některé opory. Trenéra Lubomíra Růžičku, jenž odešel do Maďarska, nahradil jeho asistent Martin Vaněk. Jihomoravané z dosavadních čtyř zápasů vyhráli jeden, když obrali Nymburk. „Brno prošlo změnami. Odešli cizinci, kteří přišli hlavně ve druhé polovině sezony s výhledem na play-off. Zároveň skončily dlouholeté české opory Bálint s Puršlem,“ začal s monitoringem středečního soupeře David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Tým z jihomoravské metropole už z pozice hlavního kouče nevede Lubomír Růžička. „Za mě to až tak rapidní změna jako v jiných týmech není, protože do pozice hlavního kouče se posunul Martin Vaněk, který byl dlouhou dobu asistentem, takže návaznost tam určitě bude, což bylo vidět i v doposud odehraných zápasech,“ podotkl člen opavského realizačního týmu. V kádru Brna je několik mladých hráčů, mezi které patří Křivánek, Svoboda, Šimko nebo Dáňa. „Mají mladé hráče, ale letošní sezona mezi dospělými není jejich první. Kvalitu má Viktor Půlpán, Ondřej Šiška nebo Jakub Krakovič. Vidím tam linku, na které se dá stavět,“ zvedl prst David Zach.

 

 

Brno má za sebou čtyři odehrané zápasy a na kontě jedno vítězství. „Je třeba ale připomenout kontext, ve kterém se Brno nachází. Odehrálo čtyři zápasy, všechny venku, navíc proti soupeřům z horní poloviny tabulky,“ upozorňuje David Zach. „Na Folimance tři čtvrtiny vedli, těžko říct, jak by vypadali, kdyby USK porazili,“ zamýšlí se asistent Petra Czudka. „Pozor, vyhráli ale v Nymburku. Rozhodně to není tým, který by se měl pohybovat ve spodních patrech tabulky,“ zdůraznil.

A co by mohlo na Brno ve středu platit? „V první řadě šíře našeho kádru. Brno se bude část zápasu snažit opírat o mladé hráče, kteří nemají až takovou zkušenost. Toho bychom měli využít,“ míní David Zach. „Navíc momentálně nejsou tak mentálně odolní. My musíme od samého začátku dominovat a jasně ukázat, kdo je na palubovce pánem. Čeká nás také atletický a rychlý soupeř, který bude chtít v malé sestavě hrát rychlý basket, ale do toho my se s nimi nemůžeme pouštět,“ zakončil David Zach.

Středeční duel začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.