• BK Opava
  • Novinky
  • Brnu máme co vracet, říká před středečním duelem David Zach

  19. 03. 2024

Brnu máme co vracet, říká před středečním duelem David Zach

Dalším domácím protivníkem opavských basketbalistů bude Brno. Zápas je na programu ve středu a družina trenéra Petra Czudka má Jihomoravanům co vracet. Desátého února totiž s tímto soupeřem prohrála 87:100.

„Výsledky Brna připomínají houpačku. Pro nás je vykřičníkem poslední vzájemný zápas, ve kterém jsme u nich jasně prohráli,“ řekl ke středečnímu duelu asistent opavského kouče David Zach. „Chceme si spravit chuť a taky přerušit naši třízápasovou sérii bez vítězství,“ dodal jedním dechem.

Brno má poměrně slušný tým. „Po odchodu Tomase Zdanavičiuse stabilizovali kádr. S návratem Krakoviče nemají problém pod košem. Na perimetru sebevědomě působí Šiška, Půlpán a Křivánek. Dokážou hrát s kýmkoliv. Zdobí je aktivní obrana,“ monitoruje brněnskou sestavu David Zach. „Respektovat musíte všechny hráče, nejen ty stěžejní,“ upozornil asistent Petra Czudka.

Opavě poslední tři zápasy nevyšly. „Naše forma není dobrá. Máme ale z čeho brát. Proti Nymburku jsme odehráli dobře pětadvacet minut. Dobrý kus utkání jsme zvládli s Děčínem a proti Pardubicím jsme po celý zápas téměř vedli, bohužel nám utekla koncovka,“ poznamenal David Zach a dodal: „Pracujeme na tom, abychom odstranili hloupé věci, aby se nám forma vrátila.“

Středeční zápas má začátek v 18 hodin, vstupenky můžete zakoupit na TICKETPORTALU, zápas pak můžete zhlédnout v rámci Studia basketbal na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.