29. 05. 2023

Bronz bere Nymburk

V souboji zklamaných byl podle očekávání úspěšnější Nymburk

Proti oslabeným Pardubicím, kterým chyběli hlavně Tomáš Vyoral a Robert Rikić, mu stačila dvě "polabská" derby. V tom prvním po vyrovnaném poločase zabral zatím stále úřadující mistr ve druhé půli a vyhrál 93:75. V odvetě v Pardubicích nybmburští basketbalisté ovládali zápas už od samotného počátku a odvezli si výhru 99:81 a bronzové medaile k tomu.

"Obě utkání jsme zvládli lépe. V tuhle chvíli je to pro nás pěkná výhra v souboji dvou zklamaných týmů. Já osobně jsem za ni moc rád, protože medaile je medaile," okomentoval sérii asistent Nymburku Pavel Budínský.

"Musím říct, že jsme byli blíž finále než třetímu místu. Zdravotní situace před touto sérií nebyla dobrá: dva hráči z první pětky byli out, Čolak měl ještě včera teplotu, Šafarčík měl kotník jako meloun, ale chtěl hrát... Z tohoto pohledu jsme neodehráli špatný zápas," přidal trenér Beksy Dino Repeša.

Nymburk tak k 18 titulům a jedné stříbrné medaili přidal i druhou bronzovou, Pardubice potvrdily svou příslušnost k ligové elitě, když po bronzu ze sezóny 2020/21 a 5. místu ze sezóny minulé obsadily tentokrát 4. místo.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.