• BK Opava
  • Novinky
  • Bude to pro nás velký svátek. Těšíme se na pekelnou atmosféru, řekl David Zach

  11. 12. 2023

Bude to pro nás velký svátek. Těšíme se na pekelnou atmosféru, řekl David Zach

Plná hala, báječná atmosféra a kvalitní basketbal. Tohle všechno nabídne úterní duel basketbalové Ligy mistrů mezi opavským týmem a litevským Rytasem. Celek z Vilniusu je velkým favoritem, do Slezska ho navíc přijede podpořit několik stovek vlastních fanoušků.

„Sám se na to těším. Chtěl bych vzkázat opavským fanouškům, že pokud mohou, tak ať do haly dorazí. Bude to velké,“ slibuje David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Tolik soupeřových fanoušků jsme ještě v hale neměli. Očekávám pekelnou atmosféru,“ řekl.

Opava se letos už s Rytasem utkala. V Litvě sice prohrála, nicméně dojem zanechala dobrý. „Ve Vilniusu jsme odehráli výborný první poločas. Drželi jsme s favoritem krok a nakonec jsme zápas prohráli o osm bodů. Úvodních dvacet minut by mělo být pro nás receptem na úspěch,“ podotkl asistent opavského kouče.

Opavští nasadí do hry opět amerického rozehrávače Townese. „S ním budeme ještě silnější. Budeme točit všechny tři rozehrávače,“ poznamenal David Zach.

Rytasu patří v aktuální tabulce litevské ligy třetí příčka. Má stejně jako vedoucí Wolves na kontě dvě porážky. „Oproti našemu prvnímu vzájemnému souboji v jeho kádru k žádným změnám nedošlo. V domácí soutěži se mu daří, jede na vítězné vlně,“ přidal další postřeh asistent opavského kouče. „Budeme vycházet z vzájemného utkání. To je pro nás nejlepší studijní materiál,“ řekl ještě David Zach.

Opavě se také v domácí soutěži daří, má na kontě sedm výher v řadě a vede tabulku. „Liga mistrů je úplně jiná liga. Ale sedm výher v řadě je pro nás pozitivní. Tlak na nás není tak velký. V úterý uděláme všechno pro to, abychom podali co nejlepší výkon a odvedli dobrou bitvu,“ zakončil David Zach.

Dnešní duel začíná v 18.30 a v přímém přenosu ho bude vysílat nova Sport1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.