10. 05. 2017

Budeme hrát o třetí místo

Opavští basketbalisté si zahrají o bronzové medaile. V pátém zápase semifinálové série prohráli v Nymburku.

Opavští basketbalisté si zahrají o bronzové medaile. V pátém zápase semifinálové série prohráli v Nymburku.

Opava nezačala špatně, v první čtvrtině držela s favoritem krok. „Hráli jsme v euforii z domácích zápasů. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme nedoskočili několik balonů. Soupeř si vytvořil dvacetibodový náskok a uklidnil se,“ řekl Petr Czudek. „Pak už si zápas hlídal. Jsem rád, že jsme urvali doma jednu výhru. Končíme se vztyčenými hlavami,“ dodal.

V zápasu o bronz narazí Opava na Pardubice. První zápas je na programu v úterý šestnáctého května.

ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava 90:54 (20:20, 52:30, 69:40)

Body: Allen a Hall 14, Benda 13, Peterka 9, Kříž 7, Hruban, Welsch a Lawrence 6, Meier a Svoboda 5, Sant-Roos 3, Holt 2 - Blažek a Bujnoch 10, Dragoun 9, Kouřil 8, Jurečka 5, Cvek, Zbránek a Šiřina 4. Rozhodčí: Hruša, Baloun, Hošek. Chyby: 18:21. TH: 10/18:12/16. Dvojky: 28/44:12/36. Trojky: 8/25:6/26. Doskoky: 47:33. Konečný stav série: 4:1.

Druhé semifinále: Pardubice – Děčín 61:69 (14:20, 30:32, 44:47), konečný stav série 1:4