02. 02. 2020

Čeká nás 1. čtvrtfinále AAC

"Mise Ústí nad Labem" nesplněna. Nyní na naše basketbalisty čeká "Mise Děčín"

"Mise Ústí nad Labem" nesplněna. Nyní na naše basketbalisty čeká "Mise Děčín".

Opava se totiž hned v pondělí utká v prvním zápase čtvrtfinále Alpe Adria Cupu s Děčínem. Ten má svůj zápas 1. kola nadstavby s Olomouckem odložen na 15. února, takže se mohl v klidu doma připravovat. 

Děčín obsadil ve své skupině AAC 2. místo, když sice dvakrát podlehl ústecké Slunetě, ale bez problémů si vždy poradil se slovenským Osijekem a rakouským Grazem. První čtvrtfinále se odehraje 3.2.2020 v Děčíně, ale bude to začátek opavsko-děčínského "trojboje".

Ve středu 5.2. se totiž utkáme s "Válečníky" znovu v rámci druhého kola nadstavbové skupiny A1 Kooperativa NBL. A o den později se pak odehraje čtvrtfinálová odveta AAC opět na naší palubovce. Protože čtvrtfinále AAC se hraje na dva zápasy, bude rozhodující součet skóre. Proto je i první zápas v Děčíně důležitý pro další postup.

Naši kluci musí zapomenout na zápas v Ústí a soustředit se na ten v Děčíně. "Zítra máme další zápas. Hodně minut dostanou kluci, kteří v Ústí nehráli. Budou mít možnost se ukázat," řekl po ústeckém utkání Petr Czudek, který stejně jako v Ústí bude pochopitelně postrádat Mirka Kvapila, Vojtu Bratčenkova a Martina Gniadka.

Zápas čtvrtfinále Alpe Adria Cupu BK Děčín - BK Opava se hraje v děčínském ARMEX Sportcentru v pondělí 3.2.2020 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.