11. 07. 2020

Čeká nás sedm přípravných zápasů

Opavští basketbalisté mají momentálně dovolenou, hráči ale musí plnit individuální tréninkový plán.

Opavští basketbalisté mají momentálně dovolenou, hráči ale musí plnit individuální tréninkový plán, který jim naordinoval kondiční trenér Michal Miřejovský.

Do týmové přípravy se zapojí sedmadvacátého července, v plánu je sedm přípravných zápasů. Sice to na první pohled vypadá, že by tým měl mít měsíc volna, realita je ale jiná. „Kluci měli týden volna, nyní už plní tréninkový plán, který jim sestavil Michal Miřejovský,“ řekl Petr Czudek, trenér a sportovní ředitel v jedné osobě.

V rámci přípravy čeká Slezany sedm přípravných zápasů. Svěřence trenéra Czudka prověří Svitavy, Nová Huť, Gliwice. „Budeme také hrát turnaj ve Spišské Nové Vsi, kde narazíme i na maďarské soupeře,“ poznamenal kouč. Je jasné, že do nového ročníku už v barvách BK Opava nevyběhnou Václav Bujnoch s Rostislavem Dragounem, kteří odešli do Svitavy, Vojtěch Bratčenkov ukončil ze zdravotních důvodů kariéru.

Trojice Jakub Slavík, Lukáš Bukovjan a Jiří Štěpánek bude pendlovat do Nového Jičína. „Změny v kádru budou. Je možné, že se někdo nový v kádru objeví,“ pronesl Petr Czudek. Slezané také vyhlíží pohárovou Evropu. „Poháry bychom chtěli hrát, díky našemu umístění bychom měli dosáhnout na účast ve FIBA Europe cup, což by znamenalo minimálně šest zápasů se zahraničními soupeři,“ zakončil šéf opavské lavičky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.