• BK Opava
  • Novinky
  • Čeká nás zajímavá konfrontace, řekl David Zach před startem juniorské Ligy mistrů

  01. 04. 2024

Čeká nás zajímavá konfrontace, řekl David Zach před startem juniorské Ligy mistrů

Pekelný týden má před sebou basketbalová osmnáctka Opavy. Na Slezany čeká totiž v maďarském Debrecínu finálový turnaj juniorské Ligy mistrů. Slezané v základní narazí na TOF Tofas Bursa a PBBA Porsche BBA Ludwigsburg. Českou republiku bude v Maďarsku reprezentovat ještě Nymburk.

„Pro celý náš klub je start v této soutěži velmi prestižní záležitostí. Pro kluky i pro mou osobu půjde o velkou zkušenost,“ řekl trenér opavského výběru David Zach. Do akce půjde třináct týmů z celé Evropy. „Čekají nás dva zápasy ve skupině. Pak další dle vývoje. Bude to náročné, všichni se ale těšíme,“ podotkl mladý kouč Opavy.

K soupeřům ze základní skupiny David Zach řekl: „Jsou těžko čitelní. Přece jenom osmnáctky nehrají své ligové soutěže. Tak skauting soupeřů je dost složitý. Ale třeba Bursa je loňským finalistou.“ Opavští vstoupí do turnaje úterním duelem s celkem PBBA Porsche BBA Ludwigsburg, o den později vyzve výběr Davida Zacha turecký tým TOF Tofas Bursa. Obě utkání mají začátek ve 13.30.

Jak již bylo zmíněno akce je vypsaná pro osmnáctky. Opava se pro tento podnik posílila o Pavla Kaštila. Jedna se o hráče Prostějova, který už nastupuje za Hanáky i v první lize mužů. „Je to jediný hráč, který není náš. Jinak je náš tým tvořen z opavských hráčů,“ podotkl David Zach a dodal: „Očekávám kvalitní zápasy. Pokud my budeme chtít být úspěšní, musíme podat výkony na hranici svých možností.“

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.