26. 11. 2018

Central European Youth Basketball League (U14)

Uplynulý víkend hostila opavská hala druhý turnaj soutěže Central European Youth Basketball League.

Uplynulý víkend hostila opavská hala druhý turnaj soutěže Central European Youth Basketball League. V průběhu tří dnů se v hale odehrálo celkem 15 zápasů v kategorii chlapců U 14.

Opavští chlapci na turnaji nenašli přemožitele, kdy postupně zvítězili na týmy WKK Wroclaw, Zastal Zielona Gora, Mitteldeutsche Basketball Academy, Danube Future Stars a ŠBK Handlová. Zejména zápas s polskou Zielonou Gorou patřil k ozdobám celého turnaje, kdy se rozhodovalo až v posledních vteřinách.

Výkony opavských hráčů byly také oceněny pořadateli, kdy nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen opavský kapitán Eda Myšák. Pochvalu si ale zaslouží celý tým, který na turnaji vynikal agresivní obranou a týmovým pojetím basketbalu.

Konečné pořadí turnaje: 1. BK Opava, 2. Zastal Zielona Gora, 3. Danube Future Stars, 4. ŠBK Handlová, 5. Mitteldeutsche Basketball Academy, 6. WKK Wroclaw.

Výsledky opavského týmu:
BK Opava - WKK Wroclaw 73:39
BK Opava - Zastal Zielona Gora 59:58
BK Opava - Mitteldeutsche Basketball Academy 53:31
BK Opava - Danube Future Stars - 61:45
BK Opava - ŠBK Handlová 68:58

Další turnaj série Central European Youth Basketball League čeká naše chlapce již druhý prosincový víkend v Litomyšli.