22. 01. 2022

Černá série ukončena, Opava vyhrála derby

Basketbalisté Opavy se dočkali prvního vítězství v letošním roce. Na domácí palubovce porazili v derby Ostravu 80:68.

Nutno říci, že cesta k výhře byla pořádně trnitá. Oslabená Ostrava dřela do posledních vteřin. Derby odstartovaly dvě trojky v podání hostujících Radukiče a Vanna. Opava chvíli trvalo než se trefila. Dvě dvoubodovými pokusy se o to postaral Zbránek. Švandrlík pak trojkou poslal Opavské do vedení, které se po trojce Gniadka natáhlo na sedm bodů – 17:10. Ostravský celek ale dokázal stáhnout na dva body – 22:20. Za stavu 24:20 se z dálky trefil Bohačík a když se prosadil Radukič, hosté vedli 25:24.

Vyrovnaný zápas pokračoval. Šiřina dal tři šestky, ovšem hosté během chvilky odpověděli a čtyřbodové vedení opavského výběru vymazali. Opavské táhl v této pasáži zápasu Šiřina. Poslední slovo měl ale Vann, který snížil s klaksonem na 37:35.

Na začátku druhého poločasu se Opava pokoušela o trhák, utekla na šest bodů. Jenomže Ostravští snížili a po trojce Antonia to bylo pouze o bod. Domácí si pomohli úspěšnou střelou Kvapila. Díky Markussonovi to bylo za pár chvilek o čtyři body – 48:44. Opavě to ale vůbec nepadalo z dálky. V závěru třetího hracího období uvolnil chytře Gniadek Švandrlíka a ten dával na 54:49.

Vstup do čtvrté čtvrtiny přinesl čtyři body Ostravě a bylo srovnáno – 54:54. Ve 34. minutě poslal hosty do vedení z perimetru Radukič a opavské trápení pokračovalo. Na 59:59 vyrovnával Šiřina. Necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby podržel Opavu trojkou Klečka. Za Novou huť z dálky srovnával Týml. Nicméně Opava se nepoložila. Dala pět bodů v řadě. Dramatickou koncovku favorit zvládl. Soupeř byl definitivně zlomen po trojce Jurečky.

BK Opava - NH Ostrava 80:68 (19:14, 37:35, 54:49)

Body: Šiřina 20, Gniadek 13, Markusson 11, Švandrlík 10, Kvapil 9, Jurečka 8, Klečka 5, Zbránek 4 - Radukič 18, Vann 15, Bohačík 10, Svoboda 8, Antonio 6, Heinzl 6, Týml 5.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Pokorný. TH: 20/21:8/13. Trojky: 8:10. Doskoky: 48:48. Fauly: 18:21. Diváci: 336.